Четвер, 30 травня, 2024

Огляди

Що таке бренд

Всі, хто працює на ринку послуг, інколи задавалися питаннями створення бренду. Не секрет, що питання, які пов'язані з брендингом достатньо складні і каверзні. Багато залежить від рекомендацій і порад, котрі не завжди бувають дієвими. Не варто також забувати й про сам продукт.

Багато хто плутає бренд з марочними продуктами. Безумовно, продукт з упаковкою та торговою маркою є якісним, але не є брендом. Терміном «бренд», позначається не всякий товарний знак, а лише широко відомий. Це допускає певну накрутку на вартість товару. А ось марочний продукт має ціну, таку саму як і всі інші продукти даного типу.

Існує всього три умови для того, щоб створити бренд. По-перше, унікальне рішення проблем. Якщо товар може вирішити проблему покупця, для якої він його і купив унікально (потрібно відрізнятися чимось від інших товарів цього ж типу), то створення бренду можливе. У продукції повинна бути своя «родзинка». Якщо її немає, то це черговий марочний продукт. По-друге, умова демонстрації. Якщо можна показати товар і наслідки його застосування в кращому світлі, то покупець буде готовий віддати ще більше грошей. До цієї умови не відноситься пускання «пилу в очі». Хоча, тут теж все залежить від характеру послуги. По-третє, відчуття. Якщо покупець відчуває позитивні емоції після використання товару, то зі створенням бренду все вийде. А якщо ні, то нічого не вийде.

Отже, створення бренду неможливо, без виконання хоча б одного з цих умов. Відповідно, не може бути і мови про якусь накрутку ціни на товар. Тому, необхідно щось змінити в товарі, або бренду з нього не вийде. Однак, не все так складно, як здається на перший погляд. З будь-якої ситуації є вихід. Варто придивитися до товару і спробувати «зв'язати» його хоча б з одним з вищеназваних умов. Якщо це вийде, то незабаром перед цим товаром відкриються великі перспективи.

Якщо товар не несе в собі нічого унікального, то варто трохи краще до нього придивитися і подумати про розширення спектру послуг, які він надає. Можна запропонувати якусь додаткову послугу, яка буде унікальною.

Огляди - Цікаве з новин