Четвер, 30 травня, 2024

Огляди

Що таке тендер та державні закупівлі України?

Тендер це умовна назва відкрих торгів, які на сьогодні є найбільш поширеним методом проведення державних закупівель.  Проведення будь яких  державних тендерів регламентується відповідним Законом України і контролюється Міністерством Економіки (спеціальним підрозділом Тендерним комітетом).

Тендери розділяють за кількістю етапів проведення та формою: відкриті, закриті, одноетапні та багатоетапні.
Найбільш просто проводяться одноетапні відкриті торги.

При проведенні багатоетапних вiдкритих торгів, на кожному етапі проведення, інформація щодо процедури та об'єкта закупівлі уточнюється, але може бути змінена. Результати відкритих торгів підлягають обвязковом оприлюдненню в спеціальних засобах інформації, та оскарженню в разі порушення правил на будь -якому етапі.

Закриті торги проводяться у випадках коли об'єкт замовник або послуга становлять державну таємницю. Такі торги оприлюденню не підлягають а участь приймають лише раніш визначені підприємства.

Державнi тендерні закупівлі проводяться у разі якщо предмет закупівлі має вартість вiд 100 000 грн. При проведенні тендеру для пошуку підрядника на виконання певних робіт, то вартість таких робіт повинна бути від 300 000 гривень.

Уповноваженим органом відповідальним за урегулювання та контроль проведення зазначених вище закупівель  є Міністерство економіки України. Будь-які державні закупівлі можуть здійснюватися  лише після направлення та підтвердження дозволу на їх проведення Мінекономіки (надається організатору/замовнику тендера).

При  використаннi  бюджетних коштів для процедури державної закупівлі (тендеру) — вся вищезаначена інформація, щодо проведення  закупівель має надійти також до Рахункової палати України та Головного контрольно-ревізійного управління (обовязково).
Здійснення тендерних закупівель кожним державним підприємством проходить згідно річного плану, розробленого та затвердженого у встановленому порядку відповідними органами.

Оголошення про тендерні закупівлі та підсумки процедур конкурсних торгів мають бути офіційно оприлюднені шляхом їх публікаціїї у офіційному інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" та на спеціальному веб-порталі Міністерства економіки. Багато корисної інофрмації стосовно державних закупівель можна також знайти на сайтах ua-tenders.com та tendergid.ua.

Огляди - Цікаве з новин