Четвер, 30 травня, 2024

Огляди

Nokia відмовляється від Vertu

Фінська компанія Nokia, що зазнає останнім часом не найкращі часи через збитки і відставання від своїх конкурентів, в черговий раз змушена йти на жертви - компанія офіційно заявила про намір продати свій дочірній підрозділ Vertu.

За великим рахунком, мало хто знає, що розкішний бренд, який збирається у Великобританії, є «дочкою» популярного і доступного виробника Nokia. Адже орієнтована на ринок товарів категорії люкс, має мало спільного з брендом Nokia, відомим дешевшими смартфонами для масового ринку.

І все ж, продавши Vertu в більш «тематичні» руки (потенційними покупцями бренду названі приватні інвестори і компанії-виробники предметів розкоші), компанія планує сфокусуватися на основних напрямках розвитку для більш ефективної конкуренції з Apple і іншими виробниками смартфонів.

Пошуком покупців на Vertu займається банк Goldman Sachs. За інформацією джерел, оцінка бізнесу Vertu поки не проведена. Разом з тим, за приблизними підрахунками джерел, близьких до внутрішніх справ компанії, її річний дохід зараз оцінюється в межах 268-402 млн. доларів.

За словами експертів, такий крок Nokia є раціональним і дійсно повинен допомогти компанії зосередитися на посиленні конкурентоспроможності на ринку смартфонів, у тому числі по відношенню до корпорації Apple - свого головного суперника.

Відзначимо, компанія Vertu була заснована Nokia в 1998 році з метою освоєння ринку ексклюзивних мобільних пристроїв класу «люкс». На даний момент деякі моделі телефонів цієї марки продаються більш ніж за 200 тис. фунтів стерлінгів (314 тис. доларів). Їх дорожнеча в чому визначається оформленням деяких компонентів дорогоцінними металами, камінням та крокодилової шкірою, а також наявністю кнопки з'єднання з глобальною консьєрж-службою для бронювання ресторанів, готелів і відповідних послуг.

Найбільш затребуваною продукція Vertu, згідно з інформацією Financial Times, вважається в Росії, країнах Азії та Близького Сходу. Вона продається більш ніж в 60 країнах.

Також читайте: Туры в Израиль: земля обетованная для туристов и паломников!

Огляди - Цікаве з новин