Четвер, 30 травня, 2024

Огляди

Щоденник кліматичних переговорів COP17/СМР7. Сегмент високого рівня

Голова делегації України Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський 7 грудня оприлюднив позицію України на Сегменті високого рівня Сімнадцятої сесії Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату і Сьомої зустрічі Сторін Кіотського протоколу.

За словами українського міністра, Україна повною мірою усвідомлює відповідальність перед майбутніми поколіннями і послідовно підтримує зусилля міжнародного співтовариства щодо обмеження викидів. Наша держава виконує взяті на себе зобов'язання з обмеження викидів. Тож, більше половини світових скорочень викидів в рамках спільного здійснення, досягнуті в Україні.

«У 2010 році Україною прийнята Стратегія екологічної політики. Стратегією передбачено подальше скорочення викидів. Для досягнення цих цілей, Президент і уряд України активно підтримують використання поновлюваних джерел енергії. В Україні реалізовані і продовжують розроблятися найбільші в світі проекти з використання сонячної та вітрової енергії. В даний час Україна розробляє концепцію низьковуглецевого розвитку економіки. Ми знаходимося на шляху до створення внутрішньої системи торгівлі викидами, як одного з найбільш дієвих механізмів зниження викидів, який довів свою ефективність», - зазначає Микола Злочевський.

Злочевський підкреслює, що Україна підтримує прийняття всеосяжної юридично зобов'язуючої угоди, оскільки тільки такий документ може забезпечити дієвість вжитих заходів. При чому в новій угоді має бути збережений особливий статус України, як країни з перехідною економікою, який знайшов відображення в Конвенції та Протоколі.

«Гнучкі механізми довели свою ефективність і вони повинні бути збережені. Ми виступаємо за спрощення процедури доступу до таких механізмів і за можливість оперативного впровадження нових», - зазначає міністр.

Україна також пропонує звернути увагу на ліси і врахувати їх роль, розробивши і впровадивши механізм спеціального обліку. За словами Злочевського, термін дії нового договору не повинен обмежуватися лише 2020 роком. Необхідно будувати чітку дорожню карту - до 2050 року і далі. Представник України закликає звернути увагу на:

- Необхідність здійснення невідкладних дієвих заходів

- Відповідальність перед майбутніми поколіннями

- Важливість забезпечення екологічної цілісності

- І діяти в загальному контексті

«Україна висловлює щиру готовність прийняти на себе більш амбітні цілі щодо зниження викидів парникових газів. Україна усвідомлює обмежену дієвість Кіотського протоколу в існуючому форматі. Незважаючи на це, Україна готова, разом з іншими Сторонами Протоколу, взяти на себе більш амбітні кількісні зобов'язання в рамках другого періоду дії зобов'язань Кіотського протоколу, як демонстрацію прихильності цілям Конвенції », - підсумовує Микола Злочевський.

Також читайте: Что такое кинезиотейпирование

Огляди - Цікаве з новин