Четвер, 30 травня, 2024

Огляди

Уточнений прогноз Erste Group щодо долара, ієни та швейцарського франка

Аналітики Erste Group уточнюють свій прогноз на найближчі тижні за трьома валютами: долар, ієна і швейцарський франк.

Так, Мілдред Хагер, аналітик Erste Group відзначає, що долар США продовжує демонструвати коливання на рівні 1,35. Економічні показники за останні два тижні свідчили про протилежні тенденції в США і країнах єврозони: у той час як США демонструють позитивні цифри на ринку праці, у роздрібному бізнесі, а також за індексом ділової активності, в єврозоні ситуація залишає бажати кращого, особливо враховуючи зростання рівня безробіття. Очікування процентних ставок в основному формуватимуться такими подіями: на наступному тижні на засіданні ФРС США, ймовірно, прозвучать натяки щодо подальших дій, а також планів ЄЦБ зі зниження ставок, збільшення ліквідності та інших нестандартних методів. На думку аналітиків Erste Group, різниця процентних ставок найближчим часом зменшиться або взагалі скоротиться до нуля. Заяви з приводу процентних ставок на Саміті єврозони чи розчарування, пов'язані з ними, можуть викликати рух ставок або вливання в долар США. Аналітики Erste Group оцінюють справедливу вартість курсу євро/долар США на рівні 1,3. Тим не менш, курс євро до долара до кінця року, за прогнозами експертів Erste Group, складе 1,35.

Щодо японської ієни, Мілдред Хагер зазначає, що, схоже, пройшов період незначного ослаблення. На даний момент аналітики Erste Group в середньостроковій перспективі прогнозують курс долара до ієни в межах 75-78. Курс відповідає рівню відсоткових ставок і незначно відрізняється від справедливої вартості, тому в цілому зараз немає причин для його зміни. Ієна може посилити свої позиції до долара США через спекуляції щодо ФРС. Крім того, заяви з процентних ставок на Саміті єврозони чи розчарування, пов'язані з ними, можуть викликати рух ставок або вливання в японську валюту. При цьому мінфін Японії вживе превентивних заходів у разі різкого зміцнення ієни.

Інший аналітик Erste Group Адріан Бек зазначає, що зростає занепокоєння НБШ щодо швейцарського франка. В останні тижні зросли ризики зниження цін і темпів розвитку економіки Швейцарії. Реальний показник ВВП виріс на 0,2% кв/кв в 3 кв. (У порівнянні зі зростанням 0,5% у попередньому кварталі), швейцарський індикатор KOF демонструє спадну тенденцію (0,35 після 0,75 попереднього місяця). Крім того, показник інфляції в країні був негативним вже вдруге (у жовтні інфляція склала -0,5% р/р). Хоча це ще не можна назвати дефляцією, тим не менше, вже спостерігається низхідний тиск на ціни.

Курс євро/франк залишається без змін у порівнянні з показником двотижневої давності - 1,24. Поки подальші кроки на шляху до вирішення проблеми боргової кризи єврозони не будуть прийняті, висхідний тиск буде продовжуватися, і НБШ продовжуватиме утримувати курс на рівні 1,20 по нижньому показнику.15 грудня відбудеться довгоочікувана оцінка монетарної політики, від результатів якої значною мірою залежатимуть подальші дії Нацбанку Швейцарії.

Також читайте: В чем преимущества активной молниезащиты?

Огляди - Цікаве з новин