П'ятниця, 19 липня, 2024
Понеділок, 03 листопада 2014 16:13

Лісова хатинка у Соколівці

На святу Покрову, в день створення Української Повстанської Армії, в селі Соколівка на присілку «Кирничне» відбулося урочисте відкриття лісової хатини – в пам'ять воїнів УПА.

Дерев'яний будинок збудували не під землею, а на поверхні, бо в тій місцевості кам'янистий ґрунт. Хатинка повстанців розташована в дуже мальовничій місцевості, звідки відкривається чудовий краєвид на Сокільський хребет. Будівля розташована біля гірського джерела із смачною та лікувальною водою. І хоча добратися до криївки не є легко – треба підніматися 2-3 км гірським серпантином, але цей об'єкт цілком може бути цікавим не лише в історичному плані, але й пізнавальним пішохідним туристичним маршрутом. Як повідомив лісничий Косівського лісництва П.П. Пліхтяк, це – вже друга така споруда, яку побудував лісгосп у Косівському районі, відновлений бандерівський бункер вже є в селі Микитинцях, який був останнім прихистком сотенного «Білого».

На заході були присутні заступник голови Косівської РДА Ярослав Бринський, депутати районної ради Василь Букатчук, Ганна Думітрак та Павло Ванджурак, який є новим керівником держлісгоспу, майстри та місцеві селяни.

Ганна Думітрак: «Хочу урочисто привітати всіх присутніх чоловіків із новим Днем захисника України, який згідно з Указом Президента Петра Порошенка, тепер відзначають 14 жовтня. Це дуже правильне і доцільне рішення, адже традиція вшановувати українське воїнство на Покрову бере початок ще з козацьких часів. Але як страшно, що в цей день Верховна Рада України не захотіла визнати наших воїнів ОУН-УПА воюючою стороною і борцями за незалежність України. Тому треба повністю змінити склад такої «ради» і запам'ятати імена цих ворогів України.

Шкода, що останні 23 роки незалежності в Україні ніхто не займався патріотичним вихованням молоді і зараз ми бачимо жахливі наслідки такого опущення – війну. Тому такі об'єкти, як створена нещодавно лісова хатинка, дуже важливі і актуальні та повинні бути споруджені в кожному населеному пункті району. Також до місць боїв, де наші патріоти боролися з окупантами, повинні регулярно проводити екскурсії для дітей та молоді, а також туристів. Не можу не згадати і про сучасних живих Героїв України, які бережуть наш спокій кожної хвилини. Нещодавно на сесії міської ради Косова порушували питання щодо надання земельних ділянок учасникам бойових дій у зоні АТО на сході України. Як це не парадоксально, але це рішення не прийняли через, начебто, відсутність вільних земель у місті».

Василь Букатчук: «Я хочу подякувати всім людям, які долучилися до створення цієї криївки, бо це – історія. Зараз хлопці воюють на Сході за волю України і ви знаєте, що з нашого району вже є жертви. Дуже важко це все сприймати. Хочу подякувати матерям і жінкам, які проводжають Героїв у ту далеку дорогу, бо ніхто не знає чи вони звідти повернуться. Поки тут у нас мир, на Донбасі гинуть люди – українських бійців помирає набагато більше, ніж нам показують по телевізору. Я би хотів, щоб вчителі в навчальних закладах активніше вели патріотичне виховання молоді. Нам потрібно такі зустрічі проводити частіше, відновлювати історію і вести народ до перемоги над лихом, яке в нас запанувало. Слава Україні!».

Читати 16978 разів