Визвольний рух на терені Космача ніколи не припинявся. Наприкінці 1955 року був арештований останній повстанець у Космачі, а вже на початку 60-х років, а точніше – з 1964 року, Космач почали відвідувати багато представників української інтелігенції: письменники, художники, науковці, мистецтвознавці, історики та багато інших свідомих українців, що цікавились повстанським минулим Космача.
У Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини відбулося відкриття виставки робіт двох талановитих майстрів Косівщини, керамістів, батька та сина – Ореста та Миколи Чорних. Роботи з різної тематики виконано у стилі традиційної гуцульської кераміки.
На святу Покрову, в день створення Української Повстанської Армії, в селі Соколівка на присілку «Кирничне» відбулося урочисте відкриття лісової хатини – в пам'ять воїнів УПА.
22 дні в невеликій кімнаті, перебували п'ятеро бранців. Виведення на розстріл та участь у «параді ганьби» на День незалежності у Донецьку, організованому сепаратистами. А на додачу – тріснута селезінка та поламані ребра.
Недалечко від Шешорів у мальовничому куточку села Пістинь розташована приватна садиба сім'ї Гаврилківих із цікавою назвою «Підкова».