Четвер, 30 травня, 2024

Музика

Остап Гавриш - людина,яка народила багато мелодій.

 

 

 

Косів’яни милуються в музиці та співі. Музика завжди була важливою частиною культури наших предків. Пісні були засобом вияву почуттів, вони полегшували сум, журбу, давали вихід радості. В усі часи гуцульський народ славився не лише своїм прикладним мистецтвом, а й своїми піснями, в яких відображались сила та нескореність українського духу, краса української природи та щирість українців.

 

Той, хто абсолютно не сприймає, не любить і не знає українську пісню, тільки той, напевно, і не чув імені Косівського композитора Остапа Гавриша. В Україні таких плодовитих і бездоганних за мистецькою вагою людей, хто б працював саме на національну пісенну індустрію, мало і навіть дуже мало.

 

Остап Гавриш, уродженець міста Косів, автор понад тисячі музичних творів, він народив дуже багато мелодій. Він автор популярних пісень, таких як: «На Україну повернусь», «Нам треба жити для добра», «А липи цвітуть», «Там де гори сині», «Білий цвіт на калині» та інших.

 

У 2006 році в прес-центрі агенції УНІАН Київський ювелірний завод та народний артист України, композитор Остап Гавриш презентували широкій громаді музичний фільм „Де смереки стрункі”. У фільмі тісно переплелися авторські пісні написані на основі гуцульского мелосу, краси українських Карпат. Фільм можна сміливо рекомендувати туристичним компаніям, які шукають яскраві, влучні та переконливі матеріали про Україну. Цей фільм Остап Гавриш задумав ще тридцять років тому, після того як подивився «Червону руту». Працював над ним із колегами та друзями, з якими йог звела творча дорога, — це Вадим Крищенко, Зоя Кучерява, Іво Бобул та інші. Фільм, що триває годину, — як один день життя у Карпатах. Починається він музикою трембіт та піснею Вадима Крищенка «Там, де гори сині...», а завершується інструментальною композицією, яку виконує саксофоніст Ігор Рудий.

 

Пісні Остапа Гавриша звучали у виконанні Н. Яремчука, також звучать у виконанні І. Бобула, С. Білоножко, П. Зіброва, Н. Шестак.  Дебютувала як співачка і його дочка Мар’яна.

 

Багато зробив він для всіх, хто мав щастя притулитися до його пісні, його голосу, його великої душі... Його музичний корабель не знає ні рифів, ні мілини.

 

Музика