Середа, 18 червня, 2025

2.2.44. Ворожнеча між "народовцями" і "Руским Союзом"

Скварко виступив з промовою. В тій промові, між іншим розказав також про оден случай, який характеризує тогдішнє відношення "народовців" до "Руского Союза". Діло то малося так: Скваркови закидувала радикальна партия, що він порозумівається з послами з "Руского Союза" і приписувала єму це як "непростимий" гріх. Скварко вияснював, що це лишень наклеп і роз'яснював, як дійсно малася та справа.

В той час, деколи в соймі і в парламенті проводили так звану обструкцию. Коли більшість послів хотіла перевести якусь ухвалу, яка була би разючо некористна для тих, що їх заступала отта меншість послів, то отта меншість старалася ріжними способами не допустити до тої ухвали. Вони відтягали ухвалу довгими промовами, а далі просто тим, що робили гамір, кричали, свистали, а деколи застосовували, навіть, музичні інструменти, такі як трубки та свистілки. Три-льовський для цеї цілі набув собі корабельну сирену, яка переразливо свистала. "Руский Союз" дістав для цеї ціли з Росії, так зване, тамтам. Це були дві блясі, якими ударялося одну в одну і вони видавали оглушаючі звуки. То тамтам походило з якоїсь манджурської святині, де ним скликали віруючих до святині.

Скварко вияснював, що коли поляки хотіли перевести в соймі дуже некористну для українців ухвалу, то український клюб вирішив проводити обструкцию. Єму, Скваркови прийшло на думку позичити, власне, в "Рускім Союзі" отто тамтам і в цій справі він звернувся раз до Дудикивича, котрого випадково зустрінув у Львові на вулиці. От в чім і полягав оттой гріх.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм