П'ятниця, 19 липня, 2024

1. Економіко-географічний нарис села Кобаки. Вступ

Молоде покоління, мабуть, і в гадці не має, що улюблений (і для батьків, і для дідусів та бабусь також) учитель географії не є родом з Кобак. Адже краще від нього ніхто не знає всі кобацькі "закамарки", він завжди знає відповідь на будь-яке запитання з історії села, пам'ятає всіх старожилів.

З того часу, як в роки своєї молодості Я. Я. Андрусяк поєднав свою долю з селом, він ніколи не відчував себе поза ним.

За плечима ходжені-переходжені стежки-дороги і в околицях села, і поза ними. Не одне покоління школярів водив він у походи. Спочатку до витоків маленької, але дуже бурхливої в повінь річечки Воліці, а потім і аж до витоків Тиси. Тільки на Говерлі в різні роки був з учнями більше тридцяти разів. Його улюблений маршрут: Кобаки - Криворівня - Верховина - озеро Марічайка - гора Піп Іван - озеро Несамовите - гора Говерла - гора Петрос - Богдан - Рахів - Коломия - Кобаки. А ще Ярослав Ярославович обійшов з юними туристами всі нафтопромисли Чорногірського хребта, зібрав колекцію мінералів гірських порід (понад сто зразків), не кажучи вже про те, що "заразив" географією і туризмом десятки своїх учнів, котрі зараз вчителюють по всій Україні.

Та і тепер, по роках пенсії, все ще, як і в молодості, вишукує та досліджує то струмочки, то потічки, то таємничі куточки в довколишніх лісах та ловить в об'єктив фотоапарата і лісових мешканців, і дивні зимові візерунки, і квітучий розмай околиць села, обступленого горами, отороченого лісами і садами, що розповідає світові про себе мовою аж трьох річок.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати


Фильмы бесплатно скачать - фильмы, кино.

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм