П'ятниця, 21 червня, 2024

Гуцульщина літературна

З історії літературного гуртка

Геник Михайло друкується у газеті "Гуцульський край". Сьогодні пан Михайло - соліст церковного хору, де на громадських засадах обіймає посаду дяка.

В 1984-1987 роках літературний гурток продовжив свою діяльність під керівництвом М.Д. Симчич. На цей період серед гуртківців виділялись вірші Яцко Любові, Васкул Юлії, Самак Марії, Лазаро-вич Ганни, Ігоря Геника..

Любов Яцко закінчила Івано-Франківський медінститут, а Самак Марія -Ізмаїльський педінститут, філологічний факультет. Лазарович Ганна Михайлівна -після закінчення Прикарпатського університету філологічного факультету, працює заступником директора по навчально-виховній роботі у Вижньоберезівській ЗОШ І-ІІ ступенів. Ігор Романович Геник -вчитель образотворчого мистецтва Серед-ньоберезівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У 1988 -2004 роках літературним гуртком керувала Томич Орися Василівна, вчителька української мови та літератури.-Саме тоді і появилася перша ластівка -колективна збірочка поезій «Первоцвіт надії».

На поетичну стежину в цей період вийшли Ганна Романчич, Богдан Геник, Руслана Васкул, Оксана Геник, Наталія Перцович, Ганна Арсенич та інші.

Ганна Арсенич-Баран є членом Спілки письменників України. До читачів дійшли декілька її поетичних збірочок, найкраща з яких "Рушник на калині".

Так, справді, треба бути щиро закоханому в рідне слово, любити свій дім, свою землю, щоб з такою задушевністю писати про те, що бачиш, що відчуваєш, про що мрієш, на що надієшся.

І первоцвіт надії розцвітає то кольоровими снами дитинства, то осінніми мотивами, то розгубленими ключами на біленьких листочках учнівського зошита...

Авторами поетичних рядочків першої ластівки - колективної збірочки "Первоцвіт надії" стали Наталія Перцович, Олеся Геник, Ганна Геник, Марія Гаріджук, Марія Дрогомирецька, Надія Симчич, Віта Малженська.

Ця книжечка вийшла у світ завдяки спонсорській підтримці директора приватно - виробничої торгової фірми "Про-ворнякова" Миколи Івановича Сулятицького та директора Середньоберезівської школи Василя Івановича Ігнатюка.

Це був добрий і вдалий початок, бо за першою збірочкою побачили світ й інші: "Мелодії душі" Олесі Геник, "Дзеркало душі" Аннички Геник," Світанок весни" Оленки Денисюк, "Сльзи на траві" Вікторії Малженської, "Поезії душі" Мар"яни Урбанович, за що щиро дякуємо підприємцеві Роману Сулятицькому, Ярославу Сулятицькому та Миколі - Василеві Перцовичу.

Книга Гуцульщина літературна - Середньоберезівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!