Понеділок, 02 жовтня, 2023

Гуцульщина літературна

З історії життя літературного гуртка

 Первоцвіти дущ дитячих

Як невимовне віршами не скажеш,
Чи не німою зробиться душа?!

                                     Ліна Костенко

  Як весною, після довгої і холодної зими, земля вкривається зелом і цвітом, так і у студійців з-під пера появляються вірші. Ці вірші - первоцвіти душ дитячих, перші спроби пера.
  Можливо, хтось із тих, хто сьогодні має Божу іскру таланту, стане на стежку нелегку, вибере собі поезію за сестру.

  З Історії життя літературного гуртка"Перші проби пера"... Така була назва літературного гуртка, утвореного в 1979 році. Керувала гуртківцями вчителька української мови та літератури Сулятицька Марія Миколаївна.

  Серед гуртківців цього періоду відзначалися своїми поетичними здібностями Микола Симчич, МихайлоДрогомирецький, Михайло Геник, Ярослава Геник та інші.

   Михайло Драгомирецький після закінчення школи став учителем, та змалечку леліяв у душі мрію стати священослужи-телем. І мрія стала дійсністю. Сьогодні па-рохом в селах Лючки та Баня Березів є Михайло Дрогомирецький.

  Дочка, Марійка Драгомирецька, також пробувала себе в поезії. В даний час дівчина навчається в Прикарпатському університеті на факультеті англійської мови. Є у дівчини хобі - вона керівник церковного хору в селі С.Березів.

  Микола Симчич викладає в Івано-Франківському інституті нафти і газу, одночасно пишучи вірші, які були видані збіркою "Вогонь цілую". Пізніше з-під пера вийшли ще дві книжки - "Лебедині ключі" та "Смак свободи".

Книга Гуцульщина літературна - Середньоберезівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!