Понеділок, 02 жовтня, 2023

Гуцульщина літературна

Все починається з дитинства

 

Косівщина здавна славилася творчими людьми як в царині образотворчого мистецтва й народних промислів, так і в поезії, прозі. Згадаймо хоча б М.Шкрібляка, В.Девдюка, О.Соломченка, Г.Василащук, В.Шевчука, М.Павлика, Т.Мельничука, Р.Іваничука, Б.Радиша; не тільки- чия творча діяльність визнана в Україні, а й поза її межами.

Все, як кажуть, починається з малого. Як із зернини виростає дерево, котре потім плодоносить., так народжується світ, навколишній та духовний.

Свою історію має кожне місто, село, школа... І наша школа не є винятком. У свій час тут навчалися ті, які залишили пам'ятний слід в літературі.

Це, в першу чергу, відомий громадський, політичний та літературний діяч Михайло Павлик та його сестра Анна. Пізніше її екстерном закінчував український поет, літературний дослідник Степан Пушик.

Багато учнів, які почали писати вірші в школі, вже давно стали дорослими людьми, добрими фахівцями в своїй сфері, але любов до рідного слова, до поезії залишилась на все життя.

Це і відомий композитор, поет і співак Остап Гавриш, пісні якого співають відомі наші артисти Лілія Сандулеса, Ольга Добрянська та інші.

Це також і відомий поет-пісняр Роман Балагурак, який після закінчення Івано-Франківського педагогічного інституту працює вчителем музики в Городянській ЗОШ І-ІІ ступенів. На даний час він є автором близько двохсот поезій, тридцяти власних пісень, ще п'ятнадцять написано у співавторстві. Крім зазначених, написав тридцять дитячих пісень на власні тексти. Неодноразово друкувався в районній, обласній пресі, а його пісні звучали на обласному радіо і телебаченні та на УТ-1.

Також наша школа гордиться ще одним своїм випускником - Тарасом Дев-дюком, автором кількох поетичних збірок, серед яких - „Бенкет на голівці цвяха". Після закінчення філологічного факультету Львівського державного університету він деякий час працював в Україні, пізніше емігрував у Канаду, де й досі живе і пише вірші, які радують його прихильників.

Є в нас творчі вчителі, які вже утвердились в поезії. Це Гостюк Василь Андрійович і колишня вчителька української мови та літератури Панасюк Уляна Василівна.

Саме з ініціативи директора школи, відомого поета Василя Гостюка, кілька років тому зародився літературний гурток, який дістав назву „Провесінь". Першим керівником гуртка був поет Іван Бойчук. В даний час гуртком керує вчитель української мови та літератури Шуль Лілія Іванівна.

Безумовно, поезії цих кількох учасників гуртка ще не мають тої вагомої сили слова чи естетично-вартісного поціновування, але вони є пролісками в їхній творчості.

Ми впевнені, що в майбутньому із рядів літературного гуртка школи вийдуть талановиті люди. І колись, здобувши професію, цей талант стане для них обов'язком перед Україною, перед батьками, перед Богом.

 

Інтернет версія книги Infoland © Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Книга Гуцульщина літературна - Косівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!