П'ятниця, 21 червня, 2024

Гуцульщина літературна

Літгурток - школа формування свідомого українця

                             Літгурток - школа формування свідомого українця

   Сучасному суспільству потрібні виховані громадяни - носії моральних, національних і загальновизначних цінностей, гармонійно розвинені особистості, здатні до саморозвитку та самоорганізації.
   Виховати такого громадянина допомагає робота літературного гуртка. А тому вивченню літератури у школі відводиться почесне місце і на уроках, і в позаурочний час.З метою пошуку нових підходів до формування свідомих,духовно багатих, здатних до творчої праці людей у школі організована робота літературного гуртка "Паростки".
    За час роботи гурток став улюбленим місцем творчої співпраці учителів і учнів в організації дозвілля школярів, підготовки до різних конкурсів, свят, інтелектуальних ігор
   Літгуртківці беруть участь у районних конкурсах, олімпіадах.
   З ініціативи гуртка проводиться кожного року у березні Тиждень рідної мови, який закінчується Шевченківським святом.
   Слід відмітити творчий доробок Слю-сарчук Роксолани, який складається з робіт різних за жанром. Це - "Просто відлетів у вирій" - дослідницького характеру.
   Ця робота про життя, діяльність і творчість поета-земляка Юрія Петричу-ка, збірки поезій: "У вінок Великому Кобзареві" та "Сузір'я душі".
   Готує третю збірочку. "Я вірю в майбутнє твоє, Україно!". "Партій багато -Україна одна" - публіцистичного характеру твори.
   Вона - учасниця районних зльотів юних поетів, на яких займала призові місця.
   Звідки ж набираються сил юні поети, з яких джерел черпають цілющу силу і наснагу?
   І однозначно відповідаю: невичерпним джерелом, я б сказала, їх життєвого і творчого шляху є великі родини, які з ентузіазмом, любов'ю, наполегливістю плекають, леліють талант майбутніх поетів. Адже для їх становлення родинне середовище має чимале значення.
    Відроджуючи Україну, не забуваймо: "Родина - найбільша вихователька підростаючих поколінь за всіх часів й у всіх
    Україна настільки буде українською, наскільки українською буде родина. Україна настільки буде щасливою, наскільки щасливою буде українська родина.Маленька гірська школо! Скільки сказано про тебе теплих і добрих слів! Скільки вийшло інтелектуальних людей з твоїх убогих стін! Скільки яскравих особистостей дала ти селу, його культурі, мистецтву, літературі, медицині, науці й техніці, освіті - від найдавніших часів і до наших днів. Які всілякі труднощі ти переживала! Але й надалі залишаєшся освітнім, культурним і духовним центром чудового села Малий Рожин, що на Косівщині.

Книга Гуцульщина літературна - Малорожинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!