Понеділок, 02 жовтня, 2023

Гуцульщина літературна

Життєдайна криниця талантів - Хімчин

                                              Життєдайна криниця талантів

 Моє село - чарівна намистинка,
Що прикрашає наш гуцульський край.
Тут знає кожна найменша дитинка,
Що наш Хімчин - це своєрідний рай!

                                Оксана Романюк, випускниця 2002 р.

  На хвилях пагорбів розкинулося село Хімчин. Справді, воно є чарівною намистинкою Гуцульщини, бо увібрало в себе весь колорит цього краю: неповторну природу, гостинних працьовитих людей, які бережуть традиції і звичаї своїх предків-гуцулів.
   Хімчинська земля дала Україні Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира (Українська Православна Церква Київського Патріархату).
  Великий страдник, син України і патріот, він пройшов пекельними колами сталінських, хрущовських, бреж-нєвських концтаборів, але не втратив волю до життя, не згубив чистоти душі.
  Члени літературної студії „Оберіг", як і всі хімчинці, свято шанують пам'ять про свого односельчанина. На літературних засіданнях учні з гордістю і сумом читають, аналізують поезії Владики (Василя Романюка).
 Ось одна із них:


Я б хотів слово таке сказати,
Що живить омертвілі серця,
Що дає сліпим прозріти,
А мертвих піднімає з небуття!

Я б хотів слово таке сказати,
Щоб освітило морок наших днів,
І щоб ніхто не посмів твердити:
"Він даром життя провів!"

О, коли б глагол такий проректи,
Щоб громом прогримів на віки,
Щоб підняв отупілих з тління і мертвоти,
А серця холодні напоїв нектаром доброти!

                        Василь Романюк (З циклу табірних поезій)

  Хімчин є рідним для багатьох видатних людей: ректора Прикарпатського університету Б.Остафійчука, доцента цього ж університету Б.Розпутняка, головного редактора газети "Захід" Ганни Скоропанюк та інших.
  Саме хімчинська земля виколисала на своїх чатах чудові поетичні таланти: поета-пісняра, автора прекрасних збірок "А липи цвітуть" та "Сонце на хмарі" В.А.Го-стюка; автора збірки "За усміх світанку", учасника національно-визвольного руху П.А.Підлетейчука; Г.В.Стефурак, жінку, матір, автора багатьох віршів і пісень.
   Ці талановиті люди є почесними членами літературної студії "Оберіг".
  Радо зустрічають учні на літературних засіданнях і юних поетів, які не так давно закінчили навчання в рідній школі. Одним із найчастіших гостей є випускник 2006 року, а зараз студент Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Бешлей Михайло.
  Поезії талановитих хімчинців проростають у душах юних школярів новими спробами пера, які можна прочитати не тільки у шкільних літературних стінгазетах, але й на сторінках дитячого журналу "Гуцулятко", інформаційно-методичного бюлетня "Освітянський вісник" та інших видань.
  Члени гуртка досліджують, вивчають поетичні таланти свого села, оберігаючи їх від забуття. Недаремно ж літературна студія має назву "Оберіг".

Все, що рідне,
        знай, вивчай
              і завжди оберігай!

                                                                                                                        Валентина Розвадовська, керівник літстудії

Книга Гуцульщина літературна - Хімчинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!