Середа, 24 липня, 2024

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати

З 9 по 13 січня у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ відбулася конференція Європейської філії Міжнародної католицької комісії душпастирства в тюрмах.

Про це повідомив о. Костянтин Пантелей, Керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України. Під час конференції в’язничні капелани 10 січня взяли участь в Архієрейській Божественній Літургії, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор (Возьняк). В після євангельській проповіді Митрополит Ігор наголосив на потребі уваги Церкви до людей, котрі перебувають за ґратами, а також висловив подяку членам Міжнародної католицької комісії душпастирства за те, що вони звернули увагу на Україну, в якій процес становлення пенітенціарного душпастирства ще досі триває.

Того ж дня відбулася зустріч з Владикою Ігорем на котрій були присутні капелани, серед яких віце-президент комісії монсеньйор Павел Войтас (Польща), керівник Європейської філії о. Марк Гельфер (Франція), о. Роберт Фрішковец (Словенія), Мартін Шмітц (Німеччина), монсеньйор Малакі Кіґан, генеральний католицький капелан королівської в’язничної системи Великобританії. Владика Ігор ознайомившись із виставкою робіт в’язнів, висловив сподівання, що зустріч українських капеланів з представниками Міжнародної капеланської спільноти стане великою заохотою для душпастирів.

Учасники конференції 11 січня відвідали Львівську виправну колонію №48, котра має середній рівень безпеки, та Управління пенітенціарної служби Львівській області. А 12 січня в приміщенні ЛДССД відбувся семінар для священиків РКЦ і УГКЦ, які служать у тюрмах. Представниками від Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ були: о. Олекса Куйбіда, старший капелан в’язничного служіння та о. Василь Перцович, капелан-помічник.

Впродовж семінару присутні мали нагоду побачити мистецькі роботи ув’язнених з різних країн світу і через це відчути глибокі переживання людей, котрі оступилися в житті. Монсеньйор Малакі Кіґан поділився з учасниками семінару психологічними напрацюваннями щодо налагодження діалогу між засудженими і капеланами, а ще – про кризові моменти ув’язнених, які інколи залишаються один на один з жахливими почуваннями.

Як зазначив о. Констянтин Пантелей, мета такої міжнародної співпраці полягає у поступовому знаходженні підходів, в яких Церква може допомогти державі та її правоохоронним і судовим структурам знайти найкращий підхід до проблеми злочинності, щоби справедливість ніколи не розлучалася з милосердям.

Прес-служба єпархії за матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

Довідка: Європейська філія Міжнародної католицької комісії душпастирства в тюрмах координує служіння Церкви для людей, що були покарані за злочини. Вона розпочала свою діяльність 1950 року. Праця пенітенціарного душпастирства ведеться як з ув’язненими, так і з тюремним персоналом. Метою Комісії є пробуджувати увагу Церкви (мирян, місцевих священників, церковних ієрархів) до проблем людей, які потрапили за ґрати. У кожній країні існують тюрми, а служіння в’язням є покликанням Христа. На конференції присутні священики із європейських країн, зокрема: зі Словенії, Великобританії, Франції, Бельгії, Польщі, Німеччини і Латвії. В Європейської філії комісії налічується 42 країни.


З 15-літнім ювілеєм священства Архієрей привітав о. Романа Шкабрія, декана Березівського

2012-01-16 14:19:32

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати 14 січня владика Миколай (Сімкайло) відвідав з пастирським візитом парохію Успіння Пресвятої Богородиці с.Середній Березів.
Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач

2012-01-16 10:45:38

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати 9 січня Митрополит Івано-Франківський Архієпископ Володимир Війтишин відправив Архієрейську Службу Божу у храмі Пресвятої Трійці м.Тлумача.
У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати

2012-01-14 11:28:23

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати З 9 по 13 січня у приміщенні Львівської духовної семінарії УГКЦ відбулася конференція Європейської філії Міжнародної католицької комісії душпастирства в тюрмах.
У соборі Архістратига Михаїла м.Коломиї молилися з Архієреєм

2012-01-10 17:51:02

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати На празник Святого первомученика архідиякона Стефана владика Миколай молився разом із вірними собору Святого Архистратига Михаїла м.Коломиї.
На празник Пресвятої Родини Архієрей молився з буковинцями

2012-01-10 17:00:23

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати На другий день Різдвяних свят, Святої Родини, владика Миколай молився з вірянами Буковини. Єпарх очолив Святу Літургію…
З колядою до управління Коломийсько-Чернівецької єпархії (фоторепортаж)

2012-01-10 16:15:01

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати Хорові колективи, дитячі вертепи прибували до єпархіального управління, щоб колядою прославити Новонародженого Ісуса…
На Різдво Христове Архієрей молився за єпархіальну паству

2012-01-10 15:45:48

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати У день Різдва Хистового єпископ Миколай (Сімкайло) молився Святочну Божественну Літургію у Катедральному Соборі Преображення Христового…
На Святвечір у Товмачицькій колонії освятили церковні дзвони (фото, відео)

2012-01-10 13:10:30

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати 6 січня Правлячий Архієрей Миколай (Сімкайло) разом із священиками здійснив освячення церковних дзвонів на території виправної колонії №41.
Фахівець морального богослов’я Микола Прохаска отримав дияконські свячення

2012-01-06 09:00:05

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати 4 січня відбулися дияконські свячення Миколи Прохаски, які здійснив єпарх Коломийсько-Чернівецький Преосвященний Миколай (Сімкайло).
Владика Миколай, 1 січня: Бажаю кожному християнинові збагатитися чеснотами

2012-01-02 14:22:11

У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати 1 січня владика Миколай (Сімкало) відправив Божественну Літургію, у якій просив благословення для вірян єпархії.

Косівщина - Різне та цікаве

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1