Середа, 24 липня, 2024

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач

9 січня, на празник первомученика архідиякона Стефана, на запрошення Тлумацького декана о. мітрата Павла Дутчака Митрополит Івано-Франківський Архієпископ Володимир Війтишин відправив Архієрейську Службу Божу у храмі Пресвятої Трійці м. Тлумача. Колись він 13 років очолював Тлумацький деканат УГКЦ, а також під його керівництвом будувався цей величний храм.

У Божественній Літургії разом з Митрополитом Володимиром спів служили ігумен монастиря отців Василіян із с. Закерничне о. Василь, брати-монахи, що прибули з ним та місцеві священики УГКЦ.

У вщерть наповненому храмі з духівництвом спільно молилися керівники районної та міської влад, миряни УГКЦ та гості міста. Тлумачани радо вітали високого гостя, а Митрополит з теплотою згадував проведені роки життя і праці в Тлумачі, про далекі нелегкі часи виходу з підпілля УГКЦ, духовне та національне піднесення нашого краю. Він висловив сподівання, що тлумачани і надалі будуть берегти одвічні цінності, розвивати в собі християнські чесноти, спільно молитися за кращу долю українського народу.

Парох отець Павло Дутчак щиро подякував високому гостю від себе особисто і від усіх мирян за уділене Архієрейське благословення та великий вклад в зміцнення і розбудову УГКЦ.

У виконанні церковного хору звучали різдвяні колядки, а вдячні Богові схвильовані тлумачани проводжали свого Митрополита. Адже на їхніх очах відбулася велика історична подія: вперше за вісім століть від заснування міста їх відвідав такий високий духовний провідник.

Цього ж дня в селі Тарасівка, Тлумацького району, біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці Митрополит Володимир освятив новозбудовану капличку та місце для будівництва дзвіниці. До речі, на початку 90-х років

він був парохом у цьому селі і служив у пристосованому тісному приміщенні старенької каплички, бо церкви в селі ніколи не було. З Божою допомогою за сприяння колишнього декана Володимира Війтишина та численних меценатів за короткий час було збудовано прекрасний храм.

Автор: Оксана Базар, вихователь Тлумацької ЗОШ для прес-служби єпархї


З 15-літнім ювілеєм священства Архієрей привітав о. Романа Шкабрія, декана Березівського

2012-01-16 14:19:32

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач 14 січня владика Миколай (Сімкайло) відвідав з пастирським візитом парохію Успіння Пресвятої Богородиці с.Середній Березів.
Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач

2012-01-16 10:45:38

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач 9 січня Митрополит Івано-Франківський Архієпископ Володимир Війтишин відправив Архієрейську Службу Божу у храмі Пресвятої Трійці м.Тлумача.
У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати

2012-01-14 11:28:23

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач З 9 по 13 січня у приміщенні Львівської духовної семінарії УГКЦ відбулася конференція Європейської філії Міжнародної католицької комісії душпастирства в тюрмах.
У соборі Архістратига Михаїла м.Коломиї молилися з Архієреєм

2012-01-10 17:51:02

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач На празник Святого первомученика архідиякона Стефана владика Миколай молився разом із вірними собору Святого Архистратига Михаїла м.Коломиї.
На празник Пресвятої Родини Архієрей молився з буковинцями

2012-01-10 17:00:23

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач На другий день Різдвяних свят, Святої Родини, владика Миколай молився з вірянами Буковини. Єпарх очолив Святу Літургію…
З колядою до управління Коломийсько-Чернівецької єпархії (фоторепортаж)

2012-01-10 16:15:01

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач Хорові колективи, дитячі вертепи прибували до єпархіального управління, щоб колядою прославити Новонародженого Ісуса…
На Різдво Христове Архієрей молився за єпархіальну паству

2012-01-10 15:45:48

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач У день Різдва Хистового єпископ Миколай (Сімкайло) молився Святочну Божественну Літургію у Катедральному Соборі Преображення Христового…
На Святвечір у Товмачицькій колонії освятили церковні дзвони (фото, відео)

2012-01-10 13:10:30

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач 6 січня Правлячий Архієрей Миколай (Сімкайло) разом із священиками здійснив освячення церковних дзвонів на території виправної колонії №41.
Фахівець морального богослов’я Микола Прохаска отримав дияконські свячення

2012-01-06 09:00:05

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач 4 січня відбулися дияконські свячення Миколи Прохаски, які здійснив єпарх Коломийсько-Чернівецький Преосвященний Миколай (Сімкайло).
Владика Миколай, 1 січня: Бажаю кожному християнинові збагатитися чеснотами

2012-01-02 14:22:11

Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач 1 січня владика Миколай (Сімкало) відправив Божественну Літургію, у якій просив благословення для вірян єпархії.

Косівщина - Різне та цікаве

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1