Наче друзі на мене чекають, Щоб повідати тайни свої,
Дивосвіти мені відкривають гори – друзі найкращі мої...
Так уміють на світі лиш гори: од людей не ховати перлин.
Гей, скоріше вперед! На простори з оксамитових тихих долин.
У Карпатах між м.Косів та Верховиною розкинулося мальовниче гуцульське село Яворів. Неначе чудовий різнокольоровий ліжник, воно простягнулося на високих горах-гор- бах. Село велике за своєю площею, багате красивими краєвидами, смерековими, буковими та березовими лісами. Ліси дають чисте повітря, чудовий настрій, захищають яворівчан від вітрів, служать сировиною для будівництва і опалення домівок, виготовлення чудових художніх виробів з дерева та своїм густо заплетеним корінням стримують гірські схили від зсувів.
З-поміж гір до низу збігають дзвінкі, співучі і кришталево чисті струмки, які потім збираються у швидкоплинну річку Рибницю, яка змійкою в'ється центром села і, прислухавшись до її шуму, можна почути веселі яворівські коломийки:
«А гуцули в краю були.
Зрубали калину,
Тече річка невеличка
З гори на долину...»
Визначитися, в яку пору року привабливіший і мальовничіший Яворів, неможливо.
Зима, сніг, мороз, холодно, а Яворів виблискує своєю білосніжною ковдрою, по якій так і хочеться з'їхати з гори на лижах чи санках, або, наче в казці, пройти зимовим лісом, де смереки поскрипують під пухнастими шубами, де- не-де співають синички і вередлива білочка, перескакуючи з гілки на гілку, струсить вам на голову грайливе срібло. Потім, досхочу подихавши свіжим повітрям, можна зайти в теплу дерев'яну оселю, яка обворожуюче пахне смолою і погрітися біля печі, де весело потріскують смерекові дрова. Смачно поласувати кулешею з бринзою, напитися теплого молока чи цілющої гарбати з лікувальних трав і на душі настане справжній рай.
Весна і літо - це повно зелені і квітів, це шумний дощик з різнокольоровою веселкою, а коли після дощу димлять гори, то таку красу треба бачити, бо описати її неможливо. В лісах повно грибів, ягід, багатих вітамінами, і великі можливості подорожувати з рюкзаком за плечима.
Теплу золоту Яворівську осінь, хто бачив, вік не забуде. Багатство кольорів, синь осіннього неба, а як пахнуть яворівські опеньки, так ніякі ніде опеньки пахнути не можуть.
Як прекрасно йти тоненькою стрічечкою стежини і, забуваючи про все, розчинятися у величній красі лісу! Він начебто розкриває для тебе свої обійми, і ти завмираєш у німому подиві.
Тиша захоплює. Але от налітає вітер, і все відразу оживає. Прокидаються дерева, скидають із себе сонячне листя — листя осені і лісу.
Село Яворів залишається одним з небагатьох чудес природи, де злились воєдино Сонце, Ліс і Гори!