В усі часи і до сьогоднішніх днів галичани прагнули дати освіту своїм дітям.
В сім'ї Миколи Івановича Вовчака, який проживав у с.Старий Косів, теж хотіли, щоб діти були письменними. Сина Івана, який народився 1927 року, Микола Іванович вже у шість років повів у перший клас Старокосівської школи, а по її закінченні юнак продовжив навчання у Косівській школі.
Іван Вовчак був надзвичайно здібним учнем, відмінником, активним учасником математичного гуртка. Він дуже любив художню самодіяльність. Танцювальний гурток, учасником якого був юнак, у 1939 році брав участь в огляді-конкурсі художніх колективів у м.Києві і виборов перше місце.
Друга світова війна змусила Івана Миколайовича рано дорослішати, практично мислити, тяжко працювати. Після війни був призваний на службу в армію. Кмітливого юнака, який добре знав основи точних наук, розумівся у техніці (на той час таких в армії майже не було), залучили в спеціальний підрозділ з демонтажу німецької техніки та перевезення її до СРСР.
Повернувшись з армії, юнак студіює мистецьку науку в Косівському художньому училищі. В 1959 році успішно закінчує його. Паралельно отримує повну середню освіту.
Жадоба до знань пробуджує потребу до продовження навчання.
Іван Вовчак закінчує економіко-географічний факультет Чернівецького університету. Але принадлива, високооплачувана робота інженера на нафторозвідувальних бурових не захоплювала його. Генетично передана йому прадідівська шана і любов до освіти спонукала молодого фахівця до педагогічної діяльності. Будучи вже дипломованим спеціалістом із практичними навиками, Іван Миколайович остаточно обирає свій трудовий шлях — педагогічна праця.
Починав він її у сільських школах рідного краю, де добре знали його батьків, родину і його особисто. Придивлявся до праці інших. З'являлися і власні методи викладання, індивідуальні підходи до кожного учня. Завжди налагоджував контакт з дітьми, ніколи не виникало у нього конфліктів із ними. Учні розуміли його і поважали, любили предмети, які він викладав.
З часом Іван Миколайович зрозумів, що любить дітей і бути вчителем — його покликання. Гострий розум, який він успадкував від матері, захоплював дітей, вони хотіли знати те, що знає їх учитель, бути схожими на нього. Оптимізм, постійно доброзичливий настрій, вроджений гумор, успадковані ним від батька, він вміло використовував у своїх власних методах навчання, що давало можливість добром, лагідністю розв'язати будь-яку конфліктну, навіть стресову ситуацію у класі, не викликаючи психологічної напруги між учителем та учнем. Так викристалізовувалась власна педагогічна майстерність.
Особливий вплив на формування вчителя Івана Миколайовича мав його тесть Степан Король. Будучи випускником Заліщицької учительської чоловічої семінарії, учнем відомого письменника і громадського діяча Осипа Маковея, він володів засадами педагогічних вимог національної школи, сформованими впродовж століть в Галичині, яким навчав свою дочку — педагога Емілію Степанівну та зятя Івана Миколайовича.
Праця молодого подружжя педагогів була швидко помічена. При відкритті в 60-их роках школи-інтернату їх запрошують туди на роботу. Працювати в цьому навчальному закладі було важко Тут нерідко зустрічались діти, які частково або зовсім були позбавлені батьківської опіки, материнської ласки. Треба було шукати нові педагогічні підходи. Іван Миколайович в основу своєї діяльності ставив виховання в учнях упевненості, віри в себе, навчав переборювати страх і відчуття своєї неповноцінності.
Подружжя педагогів організовує математичний гурток, проводить велику кількість вечорів з іграми на кмітливість, дотепність. Успішність підвищується, учні стають переможцями районних, обласних олімпіад. А педагог не забуває і про власну освіту — вивчає самотужки декілька мов і закінчує Київський інститут іноземних мов зі спеціальності «англійська та німецька мови».
На початку 80-их років Іван Миколайович обіймає посаду заступника директора Городянської восьмирічної школи, активізує навчально-методичну роботу. Педагог ділиться своїм досвідом з учителями школи, а також області. Працює керівником районного методичного об'єднання вчителів географії.
Навіть перебуваючи на заслуженому відпочинку, Іван Миколайович продовжував працювати, спілкуватися з колишніми своїми колегами та учнями, активно займався громадською діяльністю.
Іван Миколайович Вовчак обрав освітянський фах за покликом своєї щирої душі Він любив школу, учнів, віддавав їм усі свої знання, час і теплоту свого серця.
Його ім'я назавжди буде занесене до великої плеяди педагогів Галичини.