Понеділок, 25 вересня, 2023

Відбулося засідання комісії з присудження премії імені Я.Лукавецького за 2011 рік

Новини та події | 2012-03-16 14:00:41

Відбулося засідання комісії з присудження премії імені Я.Лукавецького за 2011 рік 15 березня 2012 р. під головуванням заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Р.Іваницького відбулося засідання комісії з присудження премії імені Я.Лукавецького за 2011 рік.

Премія імені Я.Лукавецького була встановлена в 2002 р. Івано-Франківською облдержадміністрацією з метою популяризації кращих творів мистецтва, архітектури і дизайну, піднесення їхньої ролі у духовному відродженні та естетичному вихованні.

За підсумками обговорення щодо призначення щорічної премії комісія прийняла рішення затвердити переможцем у номінації «Образотворче мистецтво» художника Мирослава Ясіньского (м.Коломия, подання Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника), переможцем у номінації «Народне мистецтво» вишивальницю Євдокію Аннюк (м.Коломия, подання Спілки майстрів народного мистецтва «Журавка»).

Управлінню культури доручено організувати вручення лауреатам Дипломів і Почесних знаків премії в Івано-Франківському художньому музеї 28 березня 2012 р.

Довідково. Ясінський Мирослав. Народився 14.02.1956 р. в с.Ковалівка на Коломийщині. Закінчив Косівський технікум народних художніх промислів та Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Є співавтором проекту оформлення інтер’єрів Музею “Писанка» в Коломиї. Працює викладачем відділу образотворчого мистецтва Коломийського педагогічного коледжу. Активний учасник мистецьких виставок. Твори експонувалася на 20 міжнародних та численних всеукраїнських виставках. Під керівництвом М.Ясінського студенти створюють професійні мистецькі твори, він є художником-ілюстратором та дизайнером з оформлення книг. Нагороджений грамотами органів державної влади та громадських організацій.

Аннюк Євдокія. Народилася 05.12.1946 р. в с.Сороки на Городенківщині. В ранньому віці залишилася без батьків з старенькою бабусею. 12 років Євдокія була прикута до ліжка. Членкиня Спілки майстрів народного мистецтва «Журавка». Організатор персональних виставок у Коломиї, Львові та Івано-Франківську. Створила багатий світ орнаментальних мотивів. Майстриня добре знає традиційно-регіональні особливості народного вишивання Гуцульщини, Покуття та інших сусідніх районів.

Джерело: Управління культури Івано-Франківської ОДА

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1