Четвер, 30 травня, 2024

Прикарпатські селяни оголошують акцію протесту

В суботу, 3 березня, з 10.30 год. перед будівлею Івано-Франківської ОДА відбуватиметься акція протесту мешканців сіл Городниця та Передівання Городенківського району. Причиною таких радикальних дій сільської громади є спровокований районною та обласною владами конфлікт. Причиною його виникнення, на думку селян, стало небажання сільського голови с.Городниця виконувати неприйнятні для громади розпорядження можновладців щодо розподілу земельних паїв.

Нагадаємо, за поданням голови ОДА минулого тижня Верховна рада прийняла постанову про призначення на 27 травня позачергових виборів депутатів Городницької сільської ради та Городницького сільського голови. Козак вважає, що така підстава для перевиборів як подання губернатора не підкріплена чинним законодавством. Відтак 300 селян звернулися із заявою до місцевих ЗМІ, у якій виклали своє бачення ситуації, що склалася.

«Ігнорування владою законів України підриває довіру громадян до органів влади і може стати прецедентом для прийняття в подальшому необґрунтованих рішень щодо органів місцевого самоврядування. На сьогоднішній день немає жодного рішення суду, жодного встановленого випадку порушення сільським головою Богданом Козаком Конституції України та законів України. Жодне розпорядження Городницького сільського голови не визнано судом незаконним» — стверджують мешканці Городниці та Передівання у заяві, переданій ЗМІ.

«На наші неодноразові звернення до влади з проханням розібратись в суті справи, підкріплені сотнями підписів, не було надано жодної відповіді. Жоден представник Верховної Ради України чи облдерж­адміністрації не вивчав питання на місці, не зустрівся з громадою тощо. Тому силами сільської влади були підготовлені всі необхідні документи для належного і справедливого вирішення спірних питань, які стосуються розпаювання наших земель. В розпорядженні сільського голови Б. Козака є документи, які спростовують інформацію голови Івано-Франківської облдержадміністрації про незабезпечення здійснення наданих сільському голові повноважень» — стверджують селяни.

«Нам зрозуміло, що ці обвинувачення є безпідставними та поспішними, чисто суб’єктивними, бездоказовими і такими, що не можуть братися до уваги Верховною Радою України при прийнятті постанови про перевибори сільського голови. Тому вважаємо, що ця постанова прийнята на підставі невмотивованих висновків, з грубими порушеннями процедур, передбачених законодавством, та з певними ознаками фальсифікації супровідних документів. Закликаємо депутатський корпус, громадсько-політичних діячів, журналістів та всіх небайдужих людей захистити нас, мешканців сіл Городниця та Передівання Городенківського району Івано-Франківської області, від чиновницької сваволі. Вважаємо, що задля захисту принципів місцевого самоврядування необхідно повернути довіру громадськості до діяльності виконавчої вертикалі влади, створити інструмент діалогу між обома сторонами конфлікту. Просимо включити наше питання позачергово у перелік питань обласної колегії та надати можливість для виступу представникам сільської громади» — йдеться у зверненні громади.

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1