Четвер, 30 травня, 2024

Городенківські міліціонери повернули підприємству викрадене майно

Новини та події | 2012-01-30 13:15:14

Городенківські міліціонери повернули підприємству викрадене майно Тиждень тому за одну ніч із складського приміщення сільськогосподарського підприємства у Городенківському районі на Івано-Франківщині зникла значна кількість цукру. Комірник не дорахувався 65 мішків солодкої продукції, як мала бути розподілена серед пайовиків, що вирощували цукровий буряк.

На місці події працівники міліції з’ясували, що мішки з цукром були викрадені і вивезені на транспортному засобі. Про це стверджував і сторож. Літня людина розповіла, що вночі чула підозрілий шум, але вдіяти щось не мала можливості. Приміщення, в якому перебував сторож, було зачинене зовні, а телефонний зв’язок зник.

Як розповів перший заступник начальника Городенківського райвідділу міліції Сергій Смижук, оперативники карного розшуку і дільничні інспектори міліції опитали десятки людей з надією отримати інформацію про невідомих злодіїв. Утім, розкрити злочин вдалося завдяки усе ж професійному підходу до проведення оперативно-розшукових заходів. Це дало можливість не тільки встановити осіб, причетних до зухвалої крадіжки, але й знайти місця зберігання поцупленого. Практично усі 65 мішків з цукром на суму майже 20 тисяч гривень будуть повернуті законним власникам.

Тим часом до кримінальної відповідальності притягуються двоє місцевих жителів. 41-річний і 23-річний раніше судимі особи зізналися у вчиненому. Злочинну акцію вони добре спланували. Зловмисники справді зачинили сторожа і так само непомітно для нього перерізали кабель стаціонарного телефонного зв’язку. До складського приміщення проникли з території іншого приватного підприємства. На винесення і завантаження в мікроавтобус 50-кілограмових мішків з цукром витратили більше трьох годин. Затримані дають пізнавальні показання і мотивують вчинення злочину тим, що мали намір продати цукор через приватні торгові підприємства. Частину з викраденої партії цукру міліціонери відшукали на одному з пунктів реалізації продуктових товарів, решту - у господарстві знайомого зловмисників у райцентрі Городенці.

Зараз зловмисники перебувають під вартою. Старший із затриманих раніше вже відбував покарання в місцях позбавлення волі за вимагання. Ці злочини він скоював відносно українців на території Чехії. Стосовно ж молодшого із спільників, то він наважився на тяжкий злочин за два дні до того, як його засудили за хуліганські дії. У ніч на 22 січня молодий чоловік викрадав колективне майно своїх односельців,  23-го постав перед судом і був засуджений до одного року позбавлення волі з відстрочкою на 1 рік.

Щодо затриманих порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище). Підозрюваним, враховуючи їхнє кримінальне минуле, загрожує покарання, яке пов’язане з реальним позбавленням волі від 3 до 6 років.

Джерело: СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1