Четвер, 30 травня, 2024

Мистецтвознавці Франції зацікавились трьома янголами Пінзеля з обласного художнього музею

Двоє мистецтвознавців з Франції оглянули роботи Пінзеля, які знаходяться в Івано-Франківському обласному художньому музеї, з метою їх експозиції у Луврі.

«Експерти Франції детально оглянули роботи Іоганна-Георга Пінзеля, що зберігаються в нашому художньому музеї, та внесли їх у список робіт, які будуть експонуватись у Луврі на виставці українського скульптора зі світовим іменем», - зазначив начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Федорак. За його словами, «Усі угоди про експозицію цих робіт у Франції та їх повернення в Україну готуються до підписання на рівні Міністерств культури України та Франції». У Луврі роботи Пінзеля планують виставити 3 листопада. В Івано-Франківському художньому музеї зберігаються 5 янголів роботи Пінзеля.

Як стверджує директор Івано-Франківського обласного художнього музею Михайло Дейнега, йдеться про три янголи роботи Пінзеля, датовані 17-18 ст.ст., що зберігаються в музеї. До художнього музею ці роботи потрапили у 80-х роках минулого століття з Городенківського костелу місіонерів після того, як його закрили.

«Наші роботи Пінзеля у доброму стані, втім, вже є необхідність їх реставрації, оскільки кожна деревина має свій процес старіння,- каже Михайло Дейнега. - Для цього потрібні реставратори вищої категорії».

Довідково
У списку експозиції французьких експертів є також роботи Пінзеля, що зберігаються в музеях Тернополя та Львова.

На поч. 50-х рр. 18 ст. Іоганн-ГеоргійПінзельпрацює в м.Городенці, де виконує найбільше замовлення Миколи Потоцького – 5 вівтарів для костeлу оо. Месіонерів та 4 вівтарі для парафіяльної церкви, а також ставить колону з постаттю Богородиці (колона стоїть і досі).

Мистецтвознавці кажуть, що саме в Городенці Пінзель виявив себе як Майстер світового рівня. Скульптури маестро сучасники ставлять в один ряд із кращими мистецькими набутками людства. Вони вражають експресією та психологічною глибиною. Скульптор Іоганн-ГеоргійПінзельдосягнув нової, на той час, виразності трактування драперій, які у нього стали самостійним елементом. Групи святих з вівтарних комплексів немовби спілкуються між собою... Костел Непорочного Зачаття Марії роботи Бернарда Меретина був прикрашений великою кількістю скульптур Іоганна-Георга Пінзеля, зараз можна побачити лише Мадонну поблизу храму. Багато з місцевих скульптур експонуються та зберігаються в Олеському замку.

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1