Субота, 23 вересня, 2023

Різдвяне послання Митрополита Володимира та Правлячого Архиєрея Миколая

Новини та події | 2012-01-06 15:00:59

Різдвяне послання Митрополита Володимира та Правлячого Архиєрея Миколая Слава на висотах Богу, й на землі мир людям доброї волі” (Лк. 2,14)

У тиху, святу, Благословенну ніч, овіяну великою Божественною Тайною, на землі більше двох тисяч років тому вперше пролунала ця чудесна Ангельська пісня. Її співали ангели, сповіщаючи світові радісну новину Різдва Спасителя.

Здавалося, що у цій чудесній Ангельській пісні вся земля радіє довгоочікуваному приходові Того, хто був сподіванням усіх народів і всіх часів. Бо здійснилася обітниця Божа і в невідомому Вифлеємському вертепі народилося з Непорочної Діви Марії Богодитятко-Христос, Спаситель Світу.

Різдво Христове - це празник, коли Господь наближається до людини, коли Творець стає ближчим творінню, коли сам Бог стає людиною. Через такий прихід Бога, людина має можливість легше пізнати Його. А пізнавши більше Бога, кожен з нас може краще виконати закон, даний Ним: “Любитимеш Господа, Бога твого, всім серцем твоїм і всією душею твоєю, і всією силою твоєю” (Второзаконня 6,5). Це слова, які сам Господь позначив у серці кожної людини.

Христос прийшов до людини, Бог дає перший крок назустріч людині: “Слово сталося тілом і оселилося між нами” (Івана 1,14); Бог прийшов заради спасіння кожного. Своїм приходом виявляє особливу любов і кожна людина є свобідною вибрати любов Божу: “Котрі ж прийняли його - тим дано право дітьми Божими стати, які в ім’я його вірують” (Івана 1,12).

Сьогодні Христос приходить і до кожного з нас, Він приходить тихо, спокійно, знову і знову, з року в рік, покладаючись до Вифлеємських ясел. Приходить до нас, як до своїх, до тих, які носять ім’я -християнина. Від нас залежить, як ми Його приймемо; чи ми будемо жити і поводитись по християнськи в домівках наших і у місцях праці чи навчання, та усім своїм життям свідчитимемо, що ми Його діти. Прийняти Його означає любити Його, а любити - означає слухати слово Боже і виконувати його.

Ми, завдяки Божій волі та за посередництвом наших родичів, отримали дар життя, як і мале дитя в яскині. Ми також отримали дар хрещення в Його Ім’я і тим самим отримали завдаток Божої любові, який розвиваємо в часі нашого життя через святі Тайни, як видимі знаки невидимої Божої благодаті. Ми ті, що прийняли Його, а тому і маємо право називатись дітьми Божими та обов’язок вірити в Нього.

Празник Різдва Христового - це чергове запрошення Бога людині - прийти, пізнати Того, хто прийняв тіло і став людиною, і жити з Ним у всі дні життя земного, щоб успадкувати вічне.

У ці святкові дні Різдва Христового віруємо і визнаємо з цілою Церквою Святою, що у Дитяті, народженому у Вифлеємських яслах, є Всемогутній Бог, через якого постав світ. Віруємо також, що “Нема ні в кому іншому спасіння, бо й імені немає іншого під небом, що було дане людям, яким ми маємо спастися”. (Діяння 4,12)

Тому ми, дорогі у Христі, народженому від Діви, що народилися і живемо на цьому світі через Божу любов, у Таїнстві Різдва Христового знаходимо великий знак - знак спасіння. Бог приходить до людини, щоб людину піднести до божества. Цей Новий 2012 рік є роком Святих Таїнств у нашій Церкві тож стараймося, як найчастіше користати із них.

У цей святковий день Різдва Христового сердечно вітаємо всіх Вас, дорогі браття і сестри, а також тих, хто вимушено перебуває далеко за межами України з великим християнським святом Різдва Господа Нашого Ісуса Христа. Нехай Господь надихає нас на християнську Любов, Єдність і Мир. На цьому шляху нехай Вифлеємська зірка освітлює нас і веде святу Церкву та Україну світлою дорогою спасіння.

Щиросердечно вітаємо з Різдвом Христовим наше духовенство Прикарпаття і Буковини: душпастирів, монахів, монахинь, семінаристів; християнську владу, керівників соціальних установ, інтелігенцію, військовослужбовців, науковців, людей різних сфер діяльності, а також наших дорогих дітей та молодь і молитовно бажаємо Вам допомоги Божої, щоб здійснювати служіння для добра святої Церкви, нашої Івано-Франківської Митрополії усього українського народу та нашої Богом благословенної Держави.

Прославляючи народженого Христа Спасителя, дякуємо Йому за всі Його ласки.

Христос Рождається! Славіте Його!

+ Володимир (ВІЙТИШИН)
Митрополит і Архієпископ Івано-Франківський УГКЦ

+ Миколай (СІМКАЙЛО)
Єпископ Коломийсько-Чернівецький УГКЦ

Джерело: diocese.ko.if.ua

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1