П'ятниця, 12 липня, 2024

Ющенко будує собі "хатинки" і вулики у карпатському заповіднику

Ющенко будує собі "хатинки" і вулики у карпатському заповіднику
 gazeta.ua
Колишній президент Віктор Ющенко веде будівництво у заповіднику в Карпатах. Про це йдеться у розслідування програми «Гроші».

Водоспад Гук, гора Хом'як і як тут кажуть "дача президента" - пам'ятки, які прославили Карпатський природно-заповідний парк Женець поблизу села Татарів.

Найсучасніша пам'ятка заповідника під умовною назвою "дача президента" в екскурсійний маршрут заповідного парку офіційно не входить.

Місцеві мешканці розповідають, що останнім часом Ющенко частенько відвідує свою заповідну резиденцію, бо затіяв там грандіозне будівництво.

А от екскурсія виявилась платною - в'зд до Карпатського заповідника 10 грн. з дорослого і 5 грн. з дитини.

За шлагбаумом рівна як скло дорога. Обабіч - пансіонати і розкішні палаци, які маскуються під карпатський стиль. Ось тут і оселився Ющенко. Будівництво на березі річки продовжується на кількасот метрів вздовж дороги. Після будівництва і дорога закінчується.

Починаються володіння Ющенка з вуликів. А ще там є помпезні споруди, церква, на березі річки Женець, штучне русло, зроблене спеціально для млина. У ньому і місце для купання, бо "Ющенко цю справу любить".

По всій території - будиночки охорони. Охоронець же і пояснює, що ці кілька гектарів, на яких відбувається будівнцитво, офіційно не є територією заповідника. А коли і були, то там все одно постійно жили люди.

Раніше прес-секретар Ющенка Ірина Ваннікова коментувала будівництво Ющенка у Карпатах. Вона казала, що він там будує культурний центр в рамках зеленого туризму та церкви на власній земельній ділянці. І тут начебто діятимуть три гуцульські музеї, кафе-ресторан, готель на кілька номерів, студія з фонотекою і співоче поле.

Екологи шоковані. Бо споруди розташовані ближче, ніж 25 метрів від берега річки Женець, відповідно це порушення Водного кодексу. І за законом все це мали би знести.

А пошкодження заповідника території, як-от млин, церква на березі - це кримінальне порушення. Які, до речі, караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

Ваннікова не знала, що будувати на березі річки не можна. І попросила їй у письмовому вигляді надіслати, які порушення побачили екологи. Відповіді "Гроші" поки не дочекались.

До теми:

- Біля своєї карпатської "хатинки" Ющенко зводить церкву, музей, колибу і млин

 

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1