Понеділок, 25 вересня, 2023

Гуцулію відзначили на фестивалі народної хореографії у Києві

Новини та події | 2011-11-07 16:00:13

Гуцулію відзначили на фестивалі народної хореографії у Києві 4-5 листопада у Києві, у приміщенні Національного академічного театру опери та балету ім. Т.Шевченка, відбувся ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського, участь в якому взяли кращі професійні хореографічні колективи України. III-є місце і звання Лауреата в номінації С (професійні ансамблі пісні і танцю) рішенням жюрі присуджено Івано-Франківському національному академічному гуцульському ансамблю пісні і танцю “Гуцулія” (художній керівник народний артист України Петро Князевич).

III Всеукраїнський фестиваль народної хореографії проводився у чотирьох номінаціях. У номінації “Професійні ансамблі пісні і танцю” брало участь 14 професійних ансамблів пісні і танцю з усієї України.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського проводиться раз на три роки, у три тури: перший – обласний, другий – регіональний, третій – всеукраїнський та заключні гала-концерти. Фестиваль проводиться з метою збереження і розвитку народних традицій хореографії, збагачення професійного і аматорського мистецтва, фіксації скарбів танцювального мистецтва України.

Довідково: Івано-Франківський національний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» професійний вокально-хореографічний колектив, створений у 1939 році відомим українським композитором та культурним діячем Ярославом Барничем. У травні 1940 року ансамбль показав свою першу програму в Станіславі.

Творчий склад колективу 50 чоловік, зокрема мішаний хор, танцювальна група, оркестр народного типу, співаки. В 1956-1970 роках на новий якісний рівень ансамбль вивів Михайло Гринишин. З початку 1980-х років художнім керівником ансамблю є народний артист України, професор Петро Князевич.

Ансамбль збирає, художньо обробляє та пропагує гуцульську народну творчість, створює нові пісні, танці і театралізовані вокально-хореограф. картини з життя Гуцульщини. В репертуарі Ансамблю є також твори української, російської і зарубіжної класики. Гуцульський ансамбль пісні і танцю за період свого існування провів понад 10 тисяч концертів у різних країнах світу: Англії, Німеччині, Польщі, Угорщині, Італії, Канаді.

Джерело: Управління культури Івано-Франківської ОДА

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1