Вівторок, 25 червня, 2024

Чуднов завадив закриттю пологового відділення Яблунівської райлікарні

Традиційно два тижні на місяць народний депутат України Василь Чуднов віддає роботі в регіонах, проводячи прийоми громадян в райцентрах Прикарпаття. На один із таких прийомів, який приходив в місті Косові, до нього нещодавно завітав весь колектив пологового відділення Яблунівської районної лікарні із проханням зупинити ліквідацію підрозділу, де вони працюють.

Як з’ясувалося, такі зміни в організації роботи Яблунівської районної лікарні — ліквідація хірургічного, травматологічного, терапевтичного, дитячого, гінекологічного та полового відділів, і справді мають відбутися в найближчому часі відповідно до наказу головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА №429 від 26.10.2010 року «Про затвердження плану заходів плану заходів з реформування галузі охорони здоров’я».

Минулого тижня згідно з рішення вищезгаданого управління ці зміни офіційно розпочалися — пологове відділення Яблунівської районної лікарні, яке обслуговувало населення одинадцяти сіл Косівського району, було закрите. Ця подія сколихнула не тільки працівників лікарні, але і все населення Яблунівського куща.

У зв’язку із цим, за ініціативи Василя Чуднова, було вирішено провести виїзну робочу нараду щодо напрямів проведення реформування галузі охорони здоров’я Косівського району та важливості збереження в цьому контексті пологового відділення Яблунівської районної лікарні, яка відбулася на цих вихідних. Участь в ній взяв сам народний депутат, головний лікар Косівської ЦРЛ, представники медичних установ і місцевої влади району, а також актив селища Яблунів та сіл Акрешори, Баня-Березів, Вижній Березів, Люча, Лючки, Нижній Березів, Середній Березів, Текуче, Уторопи, Стопчатів.

Свій виступ Василь Чуднов розпочав із того, що повідомив всім приємну новину – пологове відділення не закриють. «Мабуть, всі Ви знаєте, що кожна область оцінюється за кількома показниками соціально-економічного розвитку, від значення яких прямо залежить місце кожної із них в загальному рейтингу регіонів України. А чи знаєте ви, що Івано-Франківщина зайняла першу сходинку в категорії, яка відповідає за демографічну ситуацію. У нас народжуваність нарешті почала перевищувати смертність. І все це завдяки роботі і відданості людей у білих халатах, яким сьогодні вказують на двері. Хочу запевнити кожного із вас, що я зроблю все можливе, щоб жодного ліжка, жодного відділу не було ліквідовано», — зазначив народний депутат.

Першочерговим завданням для косівчан на сьогодні, на думку нардепа, є робота в напрямку перетворення Яблунівської районної лікарні на взірець медичної установи, в яку б зверталися всі мешканці їхнього району. «Знаєте, навіть я буду безсилим, якщо в майбутньому знову постане питання щодо ліквідації якогось із відділень цього медичного закладу. Лікарня, в яку не звертаються жителі за медичною допомогою, приречена. І жодна аргументація тоді не допоможе. Ось чому ми вже сьогодні повинні спільно визначити основні напрями розвитку Яблунівської районної лікарні. Як на мене проблема номер один – це кадрове питання. Адже можна привезти сюди найсучасніше обладнання, але, якщо не буде кому з ним працювати, воно так і залишиться елементом декору», — зауважив Василь Чуднов.

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1