Понад 1,6 млрд грн., що майже на 20% більше, ніж торік, зібрали пенсійники області за 8 місяців 2011 року. На засіданні колегії при начальнику головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області йшлося про шляхи зростання власних доходів, що мало би стати запорукою своєчасного й повного фінансування виплати пенсій.
Тіньова зайнятість автоматично зменшує надходження до Пенсійного фонду, а значить, обмежує фінансові можливості пенсійної системи. Саме недостатні темпи росту заробітної плати не дають змоги наростити обсяги надходження коштів до Фонду в області, - зазначила заступник начальника відділу надходжень доходів Ольга Смеречанська. Заробітну плату на рівні або менше мінімального законодавчо встановленого розміру в області отримували близько 13,7 % найманих працівників. Найбільша частка таких працюючих у Верховинському (15%), Калуському (23%), Коломийському (17,3%), Косівському (14,5%), Рогатинському (16,7%) районах та містах Болехові (19,5%), Івано-Франківську (14,2%), Калуші (14,8%), Коломиї (16,6%). Ось чому Фонд разом із місцевими органами влади здійснює комплекс заходів щодо легалізації зайнятості. Йдеться не тільки про те, щоб побороти практику виплати зарплат «у конверті», а й збільшити кількість офіційно працюючих. У цьому Пенсійний фонд розраховує на підтримку як органів влади, правоохоронних, усіх контролюючих органів, так і на громадські організації та пересічних працюючих громадян.Немало уваги приділялося тому, як домогтися скорочення заборгованості за внесками до Пенсійного фонду, яка все ж ще досить велика – понад 34,5 млн.грн.
У своєму рішенні обласне управління Фонду зобов’язало територіальні органи Фонду домогтися від боржників виконання доведених графіків погашення недоїмки, залучивши до цього правоохоронні та контролюючі органи, підвищити ефективність роботи з органами Державної виконавчої служби щодо стягнення ними боргів за виконавчими документами з економічно-активних боржників.