П'ятниця, 21 червня, 2024

Відбулося ІV обласне свято народної хореографії «Прикарпатські візерунки»

Відбулося ІV обласне свято народної хореографії «Прикарпатські візерунки»

Новини та події | 2011-09-27 16:00:12

25 вересня 2011 року у селі Ворона відбулося четверте обласне свято народної хореографії «Прикарпатські візерунки», присвячене 90-річниці від дня народження народного артиста України Володимира Петрика.

Володимир Петрик народився в селянській сім’ї 30 серпня 1921 року. Природа обдарувала його талантом: надзвичайною музикальністю, даром до танцю, співу та багатої фантазії. Не було в селі жодного фесту, великодніх забав чи весіль, де б він не брав участі.

З 1940 року Володимир Петрик – артист балету Гуцульського ансамблю. Пізніше це Державний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю обласної філармонії міста Івано-Франківська. В цьому ж колективі пройшов від танцюриста, балетмейстера, художнього керівника і народного артиста України до народного улюбленця хореографічної еліти нашої держави.

Володимир Васильович багато років трудився на теренах рідного краю з повною самовіддачею та надзвичайними творчими стараннями. Був відзначений багатьма державними нагородами, остання з яких подяка Міністерства культури за урочистий концерт майстрів мистецтв з нагоди п’ятої річниці Незалежності України.

Саме в знак пам’яті про Народного артиста України Володимира Петрика на його маленькій батьківщині, в 2006 році відділом культури і туризму райдержадміністрації, започатковано обласне свято народного танцю «Прикарпатські візерунки». Обов’язковою вимогою якого є виступ Державного академічного ансамблю пісні і танцю обласної філармонії, з яким тісно пов’язане життя і творчість нашого славетного земляка. Свято уже три рази веселило воронську землю - 2006, 2008, 2009 роки. Постійними учасниками цього свята є колективи Коломийського району. Обов’язковою вимогою є виступ Державного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» обласної філармонії, з яким тісно пов’язане життя і творчість нашого славетного земляка. Гості свята - танцювальні колективи з Тисменицького, Галицького, Городенківського, Долинського, Надвірнянського районів.

На святі були присутні голова Коломийської районної державної адміністрації Михайло Негрич, заступник голови районної державної адміністрації Леся Білищак, заступник начальника управління культури, начальник відділу культури і початкових мистецьких навчальних закладів Тамара Присяжнюк, заступник директора навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Анатолій Заліщук, балетмейстер Національного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» обласної філармонії, народний артист України Іван Курилюк.

Відкрив свято традиційно Національний гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» обласної філармонії. В мистецькій програмі свята виступили хореографічні колективи області: народний аматорський ансамбль танцю «Горянка» Надвірнянського РБК, зразковий аматорський ансамбль танцю «Горяночка» Надвірнянського РБК, народний аматорський ансамбль танцю «Пролісок» Городенківського РБК, вокально-хореографічний ансамбль «Дзвіночок» БК с. Чукалівка, ансамбль танцю «Калинові барви» БК с. Чукалівка, зразковий аматорський ансамбль танцю «Перлина» ПК «Прометей» м. Бурштин Галицького району, народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Прикарапаття» БК смт. Отинія, народний аматорський хореографічний колектив «Гомін Карпат» НД с.Нижній Вербіж, танцювальний колектив клубу с. Верхній Вербіж, танцювальний колектив «Веселі дівчата» БК с Л. Хлібичин, народний аматорський танцювальний колектив «Тайстра» клубу с. Ворона, танцювальний колектив «Підгіряночка» с. Ворона.

Всім колективам були вручені подяки та пам’ятні подарунки від голови Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича. Завершив свято своїм виступом народний артист України Богдан Сташків.

Джерело: Прес-служба Коломийської РДА

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1