Четвер, 28 вересня, 2023

У Надвірнянському районі протестують проти будівництва сміттєсортувального заводу

«Ми проти того, щоб знищували нашу екологію, забруднювали ліс, завдавали непоправної шкоди здоров'ю наших дітей і змушували наших онуків змінювати місце проживання», — таким зверненням відгукнулися мешканці сіл Лоєва, Заріччя та селища Делятин на спробу районної адміністрації ініціювати будівництво сміттєсортувального заводу в Надвірнянському районі.

Селяни категорично не бажають сусідства зі «сміттяркою на три райони», як вони охрестили сміттєзавод, який повинен, начебто, обслуговувати, окрім Надвірнянського, ще й Верховинський район і територію Яремчанської міськради, пише «Галицький кореспондент».

Переповнення Надвірнянського сміттєзвалища — головний аргумент, яким районна влада мотивує необхідність облаштування нового полігону побутових відходів. Але саме приклад Надвірнянського полігону ТПВ відлякує мешканців Делятина та довколишніх сіл від ідеї співіснування поруч із велетенською сміттяркою, яка розкинеться на понад двох десятках гектарів і (за умови такого ж недолугого господарювання) рано чи пізно перетвориться на джерело екологічної небезпеки.

Втім, як свідчить офіційна довідка, жоден із 27 полігонів твердих побутових відходів на Івано-Франківщині не експлуатується належним чином. Значна частина сміттєзвалищ не обгороджена та не обвалована, не до кожного є під'їзд із твердим покриттям, переважна більшість працює в режимі перевантаження, технологічний процес захоронення відходів не всюди дотримується.

Разом з тим, недавня пожежа, яка сталася у середу, 24 серпня, на полігоні твердих побутових відходів в урочищі Деренівка під Городенкою, ще раз засвідчила, до чого може призвести неналежний догляд за сміттєзвалищем.

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1