Понеділок, 02 жовтня, 2023

Уміють жити і творити

У Косові цими вихідними відшумів 19-й Гуцульський фестиваль, що зібрав делегатів із десяти країн світу та з 12 областей України. Життєдайна енергія гір через сакральні звуки трембіти перелилася в кожного, хто прибув на свято, щоб відновитись і збагатитися духовно.

На відкритті фестивалю, що збігся із святом Успіння Пресвятої Богородиці, голови обласної державної адміністрації — Михайло Вишиванюк та обласної ради — Олександр Сич щиро привітали організаторів торжества, учасників і гостей фестивалю з багатьох країн світу і з різних регіонів України та області з 20-ю річницею незалежності України, побажали «унікальному Гуцульському фестивалю творчого довголіття» і закликали «свято берегти усе своє, рідне, яке вирізняє українців у світі», пише газета "Галичина".

Керівники області подякували організаторам фестивалю «за величезну і добру роботу», похвалили причепурений Косів з відремонтованими дорогами, назвавши його європейським містом, і побажали Гуцульському фестивалю процвітання. Михайло Вишиванюк отримав відзнаку «Патріот Гуцульщини». Голова товариства «Гуцульщина» із Львівщини Василь Коржук вручив її зі словами: «Дякуємо вам за те, що ви як достойний гуцул робите багато доброго і зробите ще більше на прославу рідної Гуцульщини».

Символічний смолоскип фестивалю запалив народний артист України Олександр Биструшкін. Вогонь у руки легендарного Довбуша, роль котрого проникливо зіграв наш краянин, передав народний учитель України кандидат педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України директор славнозвісної яворівської школи Петро Лосюк.

Фестиваль тривав два дні і поширився на села Яворів і Рожнів. В Яворові відбувся вернісаж ліжникарства, а на батьківщині Марії Стеф’юк — конкурс серед фотомайстрів. У рамках фестивалю відбулася також науково-практична конференція «Гуцульський феномен: мистецтво жити і творити», а секційні засідання цього наукового форуму продовжились у Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Власне ця конференція і розпочала 19-й Гуцульський фестиваль, котрий, як відомо, зазнав деяких часових зміщень, однак як найбільш авторитетний на івано-Франківщині, на щастя, не пішов у небуття, а повернувся у новій іпостасі.

Як зауважив голова Косівської райдержадміністрації Ярослав Шинкарук, Гуцульський фестиваль відбувся за підтримки обласної та районної держадміністрацій та рад і всеукраїнського об’єднання «Гуцульщина». Бюджет фестивалю становив понад 400 тис. грн., з яких 99 тис. грн. виділило Міністерство культури і туризму України.

За словами заступника міністра культури і туризму України Ярослава Арсірія, котрий прибув на свято, «Гуцульський фестиваль розвивається і набуває популярності. Це, власне, і є головним критерієм для його підтримки». Він зізнався, що придбав на фестивалі вишиванку для того, щоб «у закордонних подорожах належно представляти Україну».

2012-го відбудеться 20-й, ювілейний, Гуцульський фестиваль. Його прийматиме смт Верховина.

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1