Вівторок, 25 червня, 2024

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка

Новини та події | 2011-08-29 10:15:05

Іван Якович Франко – видатний український письменник, вчений, драматург, перекладач, публіцист, громадсько-політичний діяч. Народився в с.Нагуєвичах (тепер с. Івана Франка) Дрогобицького повіту на Львівщині, похований у м.Львові на Личаківському цвинтарі.

27 серпня 2011 року виповнилося 155 років від дня народження титана думки і праці. Іван Франко написав близько шести тисяч творів. Працював у жанрах поезії, прози, драматургії, літературної критики. Був фольклористом, етнографом, істориком, філософом, економістом, журналістом, редактором, громадсько-політичним діячем. Знаючи 14 іноземних мов, письменник перекладав з багатьох літератур світу. Всебічно обдарований, енциклопедично освічений і надзвичайно талановитий, Франко виявив себе у багатьох сферах української культури. Сюжети для своїх творів Франко черпав з життя і боротьби рідного народу, а також з першоджерел людської культури – Сходу, античної доби й Ренесансу. Він був “золотим мостом” між українською і світовими літературами.

Ім’я великого Каменяра тісно пов’язане з Коломиєю: письменник бував у ньому 15 разів. В Коломиї видано понад чотирнадцять найменувань творів Франка. У місті він організував політичну товариство “Народна воля”, неодноразово виступав на зборах, в Народному домі (нині музей Гуцульщини), читав свою поему “Мойсей”. В Коломиї також зустрічався з коханою Ольгою Рошкевич. У 1922-1930 роках тут жив і працював у гімназії син Франка Яковича Петро Франко. Однак з Коломиєю пов’язані й трагічні події життя – арешти, відсутність розуміння і коштів.

26 серпня 2011 року в міському Будинку культури «Народний дім» за участю представників районної та міської влади відбулися міськрайонні святкування 155-ї річниці Дня народження великого українського письменника Івана Яковича Франка.

В концертній програмі взяли участь народний аматорський хор медиків «Жайвір», вокальний жіночий ансамбль «Яворина» Будинку культури с. Раківчик, Народний театр поезії «Орфей».

Почесним гостем свята був Народний артист України Святослав Максимчук.

Під час заходу звучали притчі, поезія, пісні на слова Івана Франка.

27 серпня 2011 року в Коломиї освятили нарізний камінь, де збудують пам’ятник Івану Франку. На освячені були присутні голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, голова Коломийської районної державної адміністрації Михайло Негрич, міський голова Ігор Слюзар.

Освятили нарізний камінь Преосвященний Владика Коломийсько-Чернівецької Єпархії УГКЦ Микола Сімкайло та отець Василь УПЦ КП.

Джерело: Прес-служба Коломийської РДА


Один із кращих в Україні є нині Городенківський районний будинок культури

2011-08-29 11:00:31

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка Один із кращих в Україні — таким є нині Городенківський районний будинок культури. У споруді, котра збудована ще в 70-х роках, відбуваються усі заходи — не лише культурні, а й громадські.
На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка

2011-08-29 10:15:05

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка 26 серпня в МБК «Народний дім» за участю представників районної та міської влади відбулися міськрайонні святкування 155-річниці Дня народження великого українського письменника І.Франка.
М.Вишиванюк: Ми щасливі, що маємо можливість підтримати гуцульські традиції

2011-08-29 10:00:03

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка Минулих вихідних у мистецькій столиці Гуцульщини, місті Косові, проходив 19-ий Міжнародний Гуцульський фестиваль, приурочений 20-ій річниці незалежності України.
Своє професійне свято відзначила Івано-Франківська бригада тактичної авіації

2011-08-29 09:00:17

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка Ранок суботнього дня розпочався досить незвично для військового аеродрому 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації. Крізь навстіж розкриті ворота прямо до злітної смуги…
27 серпня - День авіації України

2011-08-27 13:00:42

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка Шановні авіатори! Щиро вітаю вас з Днем авіації України - великим і славним нашим святом, що благословенно являє перед усім світом торжество віковічної мрії нашого народу…
Вшанувати Франка прийшли… держслужбовці

2011-08-27 12:00:56

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка Мешканці Івано-Франківська сьогодні віддавали шану невгамовному революціонеру, талановитому поету і письменнику Івану Франку, з дня народження якого 27 серпня виповнюється 155 років.
Боксерське шоу для франківчан

2011-08-27 11:00:09

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка 27 серпня в Івано-Франківську українці битимуть пики французам… або навпаки. Звичайно ж, йдеться не про вуличні розбори, а про турнір з боксу. Міжнародна зустріч з боксу…
Гурмани радійте: в Івано-Франківську – свято хліба!

2011-08-27 10:00:27

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка Хліб – усьому голова. Адже хліб - це продукт праці багатьох людей. Кожен з дитинства знає, що хліб створюють землероби, агрономи, комбайнери, млинарі, пекарі та багато-багато інших.
Програма святкування Дня міста Долина

2011-08-27 09:00:19

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка Щиросердечно запрошуємо вас, шановні краяни та гості Долинщини, взяти участь у заходах і спільно відзначити День міста Долини. Дата проведення: 27-28 серпня 2011 року
Прикарпатські письменники взяли участь у книжковій толоці "Словія"

2011-08-26 17:00:32

На Коломийщині відбулись урочистості з нагоди дня народження Івана Франка На один день центр містечка заполонили стенди з літературою. Основним подвижником цього заходу є поет Володимир Погорецький, котрий опікується ще й журналом “Золота пектораль”.

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1