Неділя, 24 вересня, 2023

Громадські ради Івано-Франківщини та Донеччини підписали Меморандум про співпрацю

З 14 до 19 серпня на Прикарпатті перебувала делегація Громадської ради при Донецькій обласній державній адміністрації. З делегацією донеччан, що складається з трьох осіб, зустрівся у своєму робочому кабінеті голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. Також у цій зустрічі взяв участь заступник голови ОДА Роман Іваницький.

«Дуже мудро ви зробили, що прийняли запрошення нашої Громадської ради і приїхали в наш край, — зазначив Михайло Вишиванюк, вітаючи гостей з «роботящого шахтарського краю». — Усупереч тим, хто говорить про якесь там розз’єднання, усе це від лукавого, ви переконаєтеся, що на Прикарпатті живуть нормальні, гостинні люди, які, як і донеччани, хочуть миру, злагоди і спокою в суспільстві».

За словами голови ОДА, «тема «Схід—Захід разом» була і залишається актуальною». Михайло Вишиванюк пригадав успішний виступ на сцені Івано-Франківського обласного академічного муздрамтеатру ім. і. Франка колективу Донецького національного академічного театру опери і балету ім. Анатолія Солов’яненка під керівництвом художнього керівника, засновника і директора міжнародного фестивалю «Зірки світового балету» Вадима Пісарєва і теплий прийом артистів Івано-Франківської обласної філармонії на Донеччині. Як відомо, проект «Схід—Захід разом» проходив під патронатом дружини Президента України Людмили Янукович.

«Разом прикарпатці і донеччани співали «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ», — з гордістю каже Михайло Вишиванюк.

Голова облдержадміністрації окреслив гостям напрями співпраці між Івано-Франківщиною і Донецьким краєм: у галузі сільськогосподарської кооперації, обміну досвідом між медиками, педагогами, а також працівниками культури і мистецтва. Актуальною, за словами Михайла Вишиванюка, залишається його пропозиція, озвучена на одному із засідань Ради регіонів, про створення на Івано-Франківщині карпатського «Артеку». і в цьому, мовляв, роль громади двох областей, яку представлять громадські ради при обласних державних адміністраціях, «також має бути».

Голова Громадської ради при Донецькій ОДА Володимир Донець подякував Михайлові Вишиванюку «за добрі щирі слова про людей Донбасу» і висловив побажання «підтримати добру справу, яка себе виправдала» — щоб керівництво «Укрзалізниці» відновило пряме сполучення з Прикарпаттям — потяг «Донецьк—Київ—Ворохта».

Михайло Вишиванюк як завше твердо сказав: «Я буду тільки за, бо від цього прямого сполучення потягом з Донецька гуцули-ворохтянці лише б виграли». Він дав доручення нашій Громадській раді при облдержадміністрації, яку очолює голова ОО Товариства Червоного Хреста Валерій Старченко, «розробити спільний план дій двох громадських рад, аби співпраця між двома областями, які свого часу мали між собою підписану угоду, була конкретною і продуктивною».

Потім заступник голови ОДА Роман Іваницький та перший заступник голови обласної ради Василь Гладій головували на круглому столі з участю делегації гостей — членів Громадської ради при Донецькій ОДА.

На важливості тісної співпраці між громадськими радами при Івано-Франківській та Донецькій облдержадміністраціях наголосив Роман Іваницький, висловивши сподівання, що ці консультативно-дорадчі ради будуть «добрими помічниками влади у вирішенні соціально-економічних питань двох областей». Василь Гладій поінформував про роботу Громадської ради при обласній раді та запросив гостей з Донеччини взяти участь в урочистій, до 20-річчя незалежності України, сесії обласної ради, що відбудеться 18 серпня.

У програмі перебування гостей з Донеччини на Прикарпатті також було відвідування Центру надання адміністративних послуг в м. івано-Франківську, Дозвільного центру в Державній податковій адміністрації та ознайомча екскурсія по вечірньому Івано-Франківську; завтра донеччани побувають у Старому Угринові на Калущині, в Музеї визвольної боротьби ім. Степана Бандери, відвідають Меморіальний комплекс «Дем’янів Лаз». У Богородчанському районі вони ознайомляться з роботою компресорної станції УМГ «Прикарпаттрансгаз», здійснять екскурсію в скит Манявський.

У середу, 17 серпня, представники Громадської ради з Донецька взяли участь у конференції з нагоди 20-річчя незалежності України в смт Верховині, побачили ГК «Буковель». У четвер в Коломиї вони відвідають Музей писанки та Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Йосафата Кобринського.

Окрім згаданого голови Громадської ради при Донецькій ОДА, гостями Прикарпаття є голова постійної комісії з питань міжнародних зв’язків та євроінтеграції ГР В’ячеслав Редько і прес-секретар ГР Сергій Бондаренко, пише газета «Галичина».

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1