Понеділок, 27 травня, 2024

Журналісти центральних ЗМІ познайомилися з Прикарпаттям

Завершився чотириденний прес-тур групи журналістів центральних ЗМІ, які познайомились зблизька з Прикарпаттям, як учасники круглого столу «Традиції як чинник самоорганізації громад», ініційованого директором творчого об’єднання ЗМІ України «Славута» Валерією Бондаренко та керівником швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО в Україні Оксаною Гарнець. Конкурс для регіональних ЗМІ «Об’єднаємо громаду» проводить проект ДЕСПРО і ТО «Славута»; відповідальна за реалізацію масмедійного проекту Валерія Бондаренко.

Як інформують paralleli, учасниками згаданого круглого столу, презентації конкурсу для ЗМІ та ознайомлювального прес-туру окрім Валерії Бондаренко, яка є власкором газети «Дзеркало тижня», були також перший заступник головного редактора газети «Факти і коментарі» Юрій Хлистун, заступник головного редактора цього ж київського часопису Ірина Дубська, спецкор тижневика «2000» Андрій Дзьобак, спецкор УТГ «Українська туристична газета» Богдан Куделя, редактор рубрики «Політика» ІА «Ліга БизнесІнформ» Валерія Кондратова, спецкор порталу «Громадський простір» Ірина Салій, фотокор ІА «Українські новини» Олег Гордієнко, редактор журналу «Міжнародний туризм» Марина Гудзєвата.

На запрошення голови Тлумацької райдержадміністрації Василя Сеніва журналісти зі столиці із задоволенням взяли участь у сплаві Дністром, який для них провели представники КП «Дністровська флотилія». На старті у селі Долині і на фініші у Петрові учасників трьохгодинного журналістського сплаву щиро привітали запальними покутськими піснями і танцями аматори місцевої художньої самодіяльності. Допізна на березі Дністра лунав спільний спів і «велике спасибі за домашній гостинний прийом».

У суботу вранці представників центральних ЗМІ зустріли з колачем і медом у селі Турка. Там голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Негрич не без гордості показав гостям краю чи не краще в області сільське футбольне поле, прекрасний басейн. У селянській спілці ЗАТ ім. Степана Мельничука журналісти оглянули охайну місцеву ферму з машинним доїнням, смакували щедрими дарами природи – сливами, яблуками, грушами, «окультуреними афинами», якими їх пригощала гостинна родина Червінських - керівник агроспілки Мирослав та його чарівна дружина сільський голова Любов Петрівна.

У музеї Писанки окрім цікавої екскурсії для представників столичних ЗМІ провели майстер-клас. Журналісти розмалювали свою спільну писанку, якою дуже тішилися і забрали з собою на пам’ять.

Коломийський музей Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського також вразив масмедійників з Києва багатством автентичних експонатів та їхньою самобутністю.

Потім була садиба святого Миколая, що в Національному природному парку «Гуцульщина», на брамі якої учасників прес-туру чекала «закосичена» бричка. У «кабінеті святого» чемні дорослі діти, як і годиться, отримали солодкі подарунки від святого Миколая. Як тут уточнили, саме від літнього святого Миколая, якого на Гуцульщині також величають.

Ще довго журналісти не хотіли покидати це прекрасне казкове містечко, яке з часом, як запевнили журналістів директор НПП «Гуцульщина» Василь Пророчук та його ініціативні працівники, «стане прикарпатським «Артеком», потужним туристичним центром, меккою для дітвори не лише з України. У селі Вербовець журналісти відвідали родину Івана Гурулюка, де опановували їзду на гуцульських конях та бричках. Радості було предостатньо. Голова Косівської райдержадміністрації Ярослав Шинкарук запросив їх відвідати Косівщину ще раз і ще раз, разом з родинами, загарантував гарну зустріч і найкращі враження.

У Криворівні по-верховинськи «красно» зустрів гостей голова Верховинської РДА Василь Гондурак. Разом відвідали місцевий храм, гражду у Верховині, приватний музей знаного краєзнавця та митця Романа Кумлика.

У неділю за маршрутом був Буковель. Журналісти покаталися на підйомниках, були свідками нагородження переможців гірських перегонів «Трембіта-раллі». У Яремче - дали заробити місцевим сувенірникам на ринку, відвідали декілька приватних зелених садиб, взяли координати для себе і друзів.

Екскурсія по обласному центрі в останній день їхнього гостювання в нашому краю завершилася підбиттям підсумків у відновленому «Пасажі Гартенбергів», що є пам’яткою архітектури, а віднедавна - «родзинкою» європейського Івано-Франківська. Вишукана смачна кухня ресторану «Пасажу» та гостинність його господаря, як мовиться, закріпили гарні враження учасників прес-туру.

А вражень залишилось багато: від най-найкращих - пречудової і, «на щастя майже незайманої природи Прикарпаття, яка найдужче притягує», до чисто журналістських зауважень небайдужих - «аби від стрімких сучасних процесів глобалізації, що і тут насуваються, не стали чужими на своїй землі мешканці пречудового гірського краю».

Співрозмовник представників ЗМІ, перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк, уродженець Буковини, розповідаючи про перспективну обласну програму «Прикарпаття Писанковий край», ініційовану головою ОДА Михайло Вишиванюком, запевнив, що від продуманого економічного, соціально зорієнтованого розвитку області його мешканці лише виграють. Василь Плавюк навів декілька переконливих прикладів, як селяни колись неперспективних гірських сіл, зокрема, Поляниці, успішно розвивають власний туристичний бізнес і бачать його добру перспективу.

Валерія Боднаренко, керівник ознайомлювального прес-туру Прикарпаттям, родом з Дніпропетровська, подякувала голові облдержадміністрації Михайлу Вишиванюку та його команді «за відкритість до журналістів, особливу галичанську гостинність, щире вболівання за розвиток Писанкового краю і за щоденну турботу, аби прикарпатцям у своєму краї жилося не гірше як по закордонах, а значно краще».

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1