Субота, 23 вересня, 2023

М.Вишиванюк надає великого значення фестивалю «Смачний Спас»

Новини та події | 2011-08-10 16:15:44

М.Вишиванюк надає великого значення фестивалю «Смачний Спас» Учасником прес-конференції з проведення у неділю, 21 серпня, Другого фестивалю автентичної карпатської кухні «Смачний Спас» у с.Спас на Коломийщині, окрім головного організатора, голови Асоціації «Чиста флора» Михайла Стовп’юка був заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Брус.

А відбувалася розмова із журналістами обласного центру у колибі «Лелеч», яка є партнером згаданого фестивалю, оскільки, як нам сказали, тут домінує автентична кухня.

Організатори кажуть, по суті фестиваль «Смачний Спас» стартує ще у п’ятницю, 19 серпня, на Спаса, з празничної літургії у місцевій церкві Преображення Господнього, якій у поточному році виповнюється 200 літ. У суботу вранці також священики відправлять службу Божу, відбудеться театралізована хресна дорога до каплиці святих апостолів Петра і Павла (колишній монастир отців Василіан).На місці першої сільської церкви у Спасі освятять хрест, відбудеться конкурс духовних пісень, огляд старовинних церковних експонатів.

За словами Михайла Стовп’юка, кожне село Коломийщини представить свої фольклорно-етнеографічні садиби, покаже місцеві традиції і прадавню кухню. Буде проведено майстер-клас з приготування оригінальних страв. Родзинкою цьогорічного фестивалю «Смачний Спас» буде те, що його організатори планують встановити рекорд Гінеса з приготування грибної юшки господинями з селища Печеніжина.

Урочисте відкриття фестивалю у неділю о 12.00. Потім- традиційний огляд фольклорних садиб, виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, виставки-ярмарку органічної продукції, секторів приватного зеленого туризму та виробників енергозберігаючих технологій. Насичену мистецьку програму за участю відомих артистів краю та ближнього зарубіжжя продовжать козацькі розваги, ігри, конкурси і молодіжна дискотека за участю весільних музик.

Організатори фестивалю у Спасі - Коломийська РДА, Асоціація «Чиста флора», Федерація органічного руху України за підтримки обласної державної адміністрації.

Під час згаданої прес-конференції майстер-ковбасник зі Спаса Богдан Чукор провів майстер клас з виготовлення гуцульської спаської ковбаси, якою пізніше пригощав журналістів. Чоловік казав, що у Спасі - до 20 майстрів-ковбасників, «і так в кожному селі на Коломийщині».

За словами корінного спасівця Михайла Стовп’юка, готуючись до уже другого фестивалю автентичної карпатської кухні «Смачний Спас», його організатори врахували огріхи першого минулорічного фестивалю, зокрема подбали, аби не було корків на дорогах, аби не продавали «китайський ширпотреб». Керівник Асоціації «Чиста флора» Михайло Стовп»юк запевнив, що його односельці, готуючись до цьогорічного «Смачного Спасу», ретельно впорядковують власні подвір’я, центральні вулиці і бічні дороги.

«Буде чимало гостей з Європи, - каже Михайло Стовп’юк. - Уже заявлено представників Польщі, Канади, Австрії, Чехії, Словачини, Угорщини, а також із сусідніх областей Закарпатської, Львівської та Чернівецької.

Заступник голови ОДА Василь Брус наголосив: голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк надає великого значення проведенню саме такого роду «смачного фестивалю» в одному із найкращих сіл області, Спасі, на Коломийщині, оскільки цей представницький захід «рознесе повсюди добру славу про унікальну екологічно чисту карпатську кухню та її умілих творців».

Михайло Стов’пюк з властивою цьому ініціативному чоловікові добродушністю запросив, через представників ЗМІ, усіх прикарпатців у неділю на «Смачний Спас».

Довідково: У складі Оргкомітету з проведення фестивалю «Смачний Спас» - фотокор Тарас Лялик і тележурналіст Галина Філіпова.

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1