Понеділок, 25 вересня, 2023

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас»

Новини та події | 2011-08-04 17:15:11

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» 4 серпня 2011 року голова Коломийської районної державної адміністрації Михайло Негрич провів черговий оргкомітет з підготовки до ІІ Регіонального відкритого фестивалю автентичної карпатської кухні «Смачний Спас».

Фестиваль автентичної карпатської кухні «Смачний Спас» проводиться Коломийською районною державною адміністрацією, районною радою, асоціацією «Чиста Флора», Спаською сільською радою в рамках святкування 20-ї річниці незалежності України.

Мета фестивалю - збереження і розвиток автентичної культури харчування, популяризація і стимулювання розвитку сільського туризму, відродження місцевих традицій, ремесел, розкриття творчого потенціалу села, селища в обрядових дійствах, звичаях, народних піснях, музиці, виявлення талановитої сільської молоді, посилення впливу традиційної народної культури на формування національної свідомості молодого покоління, налагодження творчих і ділових контактів, привернення уваги громадськості та зарубіжжя до нашого регіону задля його всебічного розвитку.

На фестивалі планується представити традиції автентичної кухні, мистецькі колективи, народні ремесла гуцульських та покутських сіл Коломийщини і сусідніх районів області: Снятинського, Надвірнянського, Косівського, Верховинського, Городенківського, Тлумацького, Тисменицького та міста Яремче.

Вимоги до облаштування фольклорно-музичного подвір’я:

- виготовлення арки з назвою району (села);
- відгородження подвір’я (тин, паркан);
- використання атрибутів сільського обійстя (криниця, лавки, верети, глиняний посуд, сільськогосподарські знаряддя праці та предмети побуту);
- альбоми, буклети, друкована продукція про район (село);
- ґазди і ґаздині подвір’я в національному одязі;
- подвір’я представити музиками чи народними співанкам;
- представлення страв кухні, характерної для району (села).

Обов’язковим елементом є презентація автентичної їжі. Для участі у конкурсі «Країна гурманів» подається одна страва з описом складу та рецептури приготування. Вимоги конкурсу - місцевий кулінарний рецепт; страва, яка є візитною карткою даної місцевості.

На конкурс виставляється тільки одна страва, приготовлена в день конкурсу чи напередодні в такій кількості: 10 порцій для дегустації плюс продаж для туристів. Інші страви теж повинні бути присутні в оглядовій садибі.

На фестиваль запрошуються фольклорно-етнографічні колективи та виконавці, в репертуарі яких є твори обрядової, побутової тематики (в основі яких оспівуються страви національної кухні).

Джерело: Прес-служба Коломийської РДА


8 серпня – засідання колегії Івано-Франківської обласної державної адміністрації

2011-08-04 17:40:13

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» У порядку денному: про підготовку області до відзначення 20-річчя незалежності України (доповідає голова ОДА М.Вишиванюк, співдоповідачі - голови РДА та міські голови міст обласного значення).
Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас»

2011-08-04 17:15:11

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» 4 серпня голова Коломийської РДА Михайло Негрич провів черговий оргкомітет з підготовки до ІІ Регіонального відкритого фестивалю автентичної карпатської кухні «Смачний Спас».
У кінці тижня очікуються магнітні бурі

2011-08-04 17:00:54

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» Спалах, що відбувся на Сонці у вівторок, призведе 4-5 серпня до магнітної бурі на Землі, повідомив керівник центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму…
З Калуша цього року вивезуть 11 тонн гексахлорбензолу

2011-08-04 16:40:01

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» Мінприроди має намір завершити вивезення відходів гексахлорбензолу з полігону в Калуському районі до 2013. Про це на брифінгу сказав міністр екології та природних ресурсів М.Злочевський.
Коломиянка влаштувалася працювати на Мальдіви

2011-08-04 16:15:44

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» Нашого цвіту по всьому світу. На сьогоднішній день, за межами країни проживає більше 10-ти мільйонів українців та їхніх нащадків. З них 2 мільйони – це трудові мігранти.
У Івано-Франківську відкрився міжнародний літній табір AIESEC

2011-08-04 16:00:10

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» Молодь єднає світ. Його організувала одна з найбільших молодіжних організацій світу AIESEC. Протягом десяти днів місцеву молодь навчають лідерським якостям, яким чином досягнути мети…
У коломийській ратуші відбулося засідання депутатських комісій

2011-08-04 15:40:09

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» У кабінеті заступника міського голови Михайла Білоуса говорили про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломиї, озеленення міста та встановлення тарифів на водопостачання.
Коломийський карикатурист друкується у зарубіжних журналах

2011-08-04 15:15:45

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» Оригінальне захоплення має коломиянин Ігор Бежук. Він малює карикатури, шаржі та комікси. Його роботи розміщуються на шпальтах відомих українських газет, зарубіжних журналів та книг.
Ретро та сучасність прикарпатської енергетики

2011-08-04 15:00:50

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» Ретро та сучасність прикарпатської енергетики. Музей історії електрифікації Прикарпаття святкує свою річницю. Старовинні електроприлади, гасові лампи та старенький патефон.
На Прикарпатті стартує всеукраїнський пленер «Фест»

2011-08-04 14:15:02

Триває підготовка до фестивалю «Смачний Спас» На Прикарпатті стартує всеукраїнський пленер «Фест». До участі у ньому зголосилося півтора десятки митців з 6 областей України, а також з Білорусі. Впродовж десяти днів художники…

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1