Неділя, 24 вересня, 2023

Вишивальниця з Івано-Франківщини відтворює у візерунках футбольні мотиви (Відео)

Робота - Оксани Бакоти - це рушнички й шарфи на тему ЄВРО-2012. Уже більше двох років вишивальниця з Івано-Франківщини вишиває футбольні поля, м'ячі, прапори, логотипи. І все це - в обрамленні традиційного українського орнаменту. Щоб не нав'язувати вболівальникам гуцульські візерунки, майстриня обрала символ, поширений по всій Україні - троянду, інформує Інтер.

Оксана Бакота, вишивальниця:

- Троянди це є нейтральний узір. І саме чорно-червоний, так як у Павличка Дмитра - "червоними і чорними нитками".

Наразі жінка вигаптувала шістнадцять рушників і чотири шарфи.

Андрій Чернишков, кореспондент:

- Щоб вишити один такий футбольний м'яч досвідченому майстру треба три дні. Загалом же робота над таким рушником триває місяць а то й два.

Оксана Бакота, вишивальниця:

- Ну один рушничок має метр на 50. Рахуйте, що це треба два метра тільки квітів цих вишити. Тому що вишивається хрестик в хрестик. Щоб один хрестик вишити це треба два рази протягнути рукою.

Пані Оксана ще з дитинства погано ходить. Доводиться багато сидіти. Каже - вишивка відволікає. Особливо коли є мета - до початку Євро жінка планує виготовити ще шість рушничків і чотири шалики.

Оксана Бакота, вишивальниця:

- Оці м'ячики вони вночі мені вже сняться. Я закриваю очі і зразу мені ці м'ячики, зразу прапори.

Ці витвори майстрині будуть представлені на футбольному фестивалі народної творчості, який проходитиме під час Євро 2012. Пані Оксана хоче, щоб уболівальники, котрі приїдуть в Україну, побачили, окрім футболу, ще й багату українську культуру.

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1