П'ятниця, 12 липня, 2024

З початку літа на Івано-Франківщині вже зареєстровано 8 випадків укусу людей зміями

Цьогоріч з початку літа на Івано-Франківщині вже зареєстровано 8 випадків укусу людей зміями, в 4-х з них жертвами небезпечних плазунів ставали діти. Останній такий факт мав місце 9 липня в селі Космач Косівського району, де на одному із обійсть змія вкусила 6-річну дівчинку.

Потерпілу дитину одразу ж госпіталізували до реанімаційного відділення Косівської ЦРЛ. Наразі малолітня пацієнтка знаходиться в задовільному стані.

Як свідчать конкретні факти, найчастіше жертвами плазунів стають любителі відпочинку на природі, мешканці сіл, дачники, а також ті, хто вирушає до лісу за ягодами та грибами.

У спеку плазуни стають малорухливими, тому люди можуть легко наступити на них. Укус змії в спекотні дні є найнебезпечнішим. Під впливом високих температур отрута найбільш токсична та значно швидше розчиняється в крові. За 10–15 хвилин після укусу в потерпілої людини настає запаморочення, іноді непритомність, з`являються нудота, судоми, марення.

Тому необхідно якнайшвидше звертатися до найближчого медичного закладу. У народі побутує думка, що відразу після укусу змії треба розрізати ранку ножем і витиснути кров або відсмоктати отруту. Медики настійливо не рекомендують цього робити, адже розрізана рана й кровотеча лише збільшать зіткнення отрути з тканинами і прискорять її надходження в кров.

Фахівці запевняють, що і відсмоктування отрути нічим не допоможе, адже змія випускає отруту глибоко у тканини тіла. Довжина зубів дорослої гадюки — 1,5 см.

Тому найкраще не гаяти часу та якомога швидше доправити потерпілого до найближчого лікувального закладу, де йому нададуть кваліфіковану медичну допомогу. До лікаря необхідно звернутися не пізніше ніж за годину-дві після укусу. Будьте пильними та обережними.

Джерело: Агенція новин Фirtka.if.ua

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1