П'ятниця, 21 червня, 2024

На Прикарпатті створять корону Україні

27-28 серпня в Івано-Франківській області вперше в Україні відбудеться національний гала-тур «Створи корону Україні»! Більше 100 чоловік одночасно піднімуться на Говерлу та, ставши навколо її вершини» сформують живу корону для нашої Батьківщини - як символ віри у краще майбутнє та подяки своїй Батьківщині.

І все це тільки частина романтичного дійства, в якому є й легенда, й справжнє гуцульське весілля …

Як повідомили paralleli організатори, в основі ідеї організації гала-туру лежить давня гуцульська легенда:

Багато років тому біля підніжжя Говерли жила красуня Марічка. Матінка-природа наділила її красою, та не дала щастя – жила вона у приймах, тяжко працюючи на чужих людей.

Єдиною розрадою була мрія про щасливу родину з її коханим Йваном у власній хатині під смереками. Але був Йван таким же бідарем, як і вона. Якось прийшов він до дівчини й каже: «Піду я на заробітки на чужину, прийду, як тільки нам буде на хату та й до хати. Чекай на мене – і я неодмінно повернуся!»

Сім років ходила Марічка до поштаря і марно лила гіркі сльози на полонині.

Якось зустрівся їй знаний в усьому краї мольфар-чародій. Зупинив дівчину та й питає: «Чого ж очі твої сумні та заплакані?». Розповіла Марічка старому усю правду та знову заридала в безвиході.

Посміхнувся мольфар і мовив таємниче: «Піди на найвищу гору, стань з вірою та молитвою і будеш почута!» Не повірила гуцулка, бо вже виплакала свою надію, та й дивно якось звучали його слова…

Проте, вже вдосвіта була на схилі Говерли, оповитому хмарами. І диво: тільки-но стала на найвищому місці гори і палко прошепотіла бажання, як розсунулися хмари і засяяло сонце!

Стрілою, мов сарна, стежиною вниз злетіла Марічка до хати. А там – стоїть біля возу із скарбом її Йван, змужнілий та ладний. Збулася дівоча мрія: після великого гуцульського весілля проводжали гості молодих до їхньої хатини під високими смереками.

Так і відкрився секрет цих гір: бажання заповітні, що сказані на вершині Говерли – збуваються! Треба тільки вірити «і по вірі вашій та й буде вам!»

 

Косівщина - Новини Гуцульщини

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Данина пам’яті Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    Відзначили професійне свято «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1