Як прозвучало на черговому засіданні громадської Ради, що відбулося 20 червня, у такому відділенні не лише надаватимуть лікарську допомогу з детоксикації хворих, а й залучатимуть до роботи психолога, психотерапевта і навіть священнослужителів. Це, на думку членів громадської Ради, надзвичайно важливо, оскільки проблема алкогольної залежності з площини медичної вже давно перейшла у площину соціальну. За наведеною статистикою, кожен 325 мешканець Прикарпаття потребував допомоги фахівців у подоланні залежності від «зеленого змія».
Для створення реабілітаційного відділення в обласній психоневрологічної лікарні №3 є всі умови: відповідна база, приміщення, фахівці, які пройшли стажування у Польщі. В цій країні подібні відділення функціонують давно і успішно. «У Польщі ремісія хворих становить 70%. Це означає, що після лікування там залежні від наркотичних речовин люди не вживають їх протягом року. В Україні цей показник становить 30%. Окрім того, в Польщі успішно застосовують працетерапію», - зазначила Наталія Шаповалова, завідувач організаційно-методичного консультативного відділу психіатричної служби.
Як інформують paralleli, наразі у психоневрологічній лікарні №3 обласного центру для хворих з наркотичною залежністю є десять ліжок. Для створення ще десяти, а також умов для фахівців, які працюватимуть з хворими, потрібно 150-170 тис. грн. Лікарі та громадська Рада будуть звертатися до облдержадміністрації та обласної ради з проханням допомогти з коштами.