Вівторок, 25 червня, 2024

Путівник

с. Річка

Косівщина - село Річка, Косівський район.

 

село Річка Косівського району

Перший сонячний промінь засвітив

І красу села розбудив.

Чи сніжинку пухнасту,чи росу,

Ти завжди тут побачиш цю красу.

Село Річка, Косівського району  виникло в першій половині XVIII ст.

Воно відоме як одне із старовинних центрів гуцульського мистецтва. Село багате на майстрів різьби по дереву,інкрустації, гравірування та карбування.

Розташоване воно в 15-ти кілометрах від м. Косів в східних передгір’ях Карпат, у дивосвіт прекрасного веде живописна дорога.

В Річці, на Гуцульщині,  можна зустріти хатки старого типу, з низько опущеними над вікнами дахами і верандами, і сучасні двоповерхові хати з просторими світлими кімнатами.

Тут від діда до батька,від батька до сина і внука передають, як естафету, художні традиції і любов до народного мистецтва. У Річці народився відомий майстер різьби по дереву Марко Мегединюк (1842-1912),який першим почав використовувати інкрустацію кольоровим бісером,також заслужений майстер народної творчості України Іван Грималюк, який започаткував художнє випалювання по дереву. Прикрашали орнаментами дерев’яні кружки, сільнички, бочки, підноси… В музеях Гуцульщини зберігаються різьблені та інкрустовані вироби члена Спілки художників України Якова Тонюка. Його родина спорудила біля церкви унікальну капличку в кращих традиціях гуцульської архітектури.

Туристів і гостей села полонять запашні ліси, шовкові трави, сріблясті водоспади, квітучі полонини. На Вас чекають незабутні враження, а зимою- свята з щедрівками і колядками. Люди, які тут живуть, як і заведено в горах завжди раді гостям в своїй хаті.

Офіційний сайт села Річка

Путівник - Села Косівського району