Вівторок, 25 червня, 2024

Путівник

с. Рожнів

Косівщина - село Рожнів, Косівський район.


Без вітру не родить жито,вид Рожнова

Без вітру вода не шумить,

Без мрії не можна жити,

Не можна нікого любить.

Село Рожнів, Косівського району відоме з середини XV ст, вперше в документах згадується в 1424р. Воно розташоване в 12 км. від м.Косів.

Висота над рівнем моря 282м. Гори тут ще тільки зароджуються, піднімаються пагорбами - але на горизонті вже виростають до справжніх Карпат. Найбільше село за кількістю населення на Косівщині. Все село поділяється на 4 парафії, що визначають його територіальний поділ: Стебліцька, Підгірська, Чаплинці, Заріка. В селі щочетверга розгортається базар.

Тут народилася українська оперна співачка Марія Юріївна Стефюк. Рожнів - рідне село народного артиста України Василя Ватаманюка, доктора філологічних наук, професора Федора Погребенника та інших відомих постатей. У селі Рожнів Косівського району відкрито музей видатного земляка, літературознавця, доктора філологічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Федора Погребника.

церква у РожновіВ центрі села- найбільша в районі школа,є два народні доми,дві бібліотеки. У Рожнові туристи матимуть змогу       відвідати приватний художньо-літературний музей сім’ї Боруків, дві дерев'яні церкви, які є пам'ятками архітектури: Преображенська (1851) та Богородицька (1867).

Славиться Рожнів чудовими виробами народних умільців: вишивальниць, різьбярів. Ці мальовничі місця додали наснаги Іванові Франкові, Лесі Українці, Михайлу Коцюбинському, Гнату Хоткевичу, Василю Стефураку, Богдану Радишу.

В Рожнові є Братська могила, у якій поховані полеглі у II Світовій Війні:130 рожнів'ян загинули на радянсько- німецькому фронті, сотні були вивезені на примусову роботу в Німеччину.

Офіційний сайт села Рожнів

Путівник - Села Косівського району