Вівторок, 25 червня, 2024

Путівник

с. Акрешори

Акрешори — важкодоступне гірське село Косівського району, засноване в 1607 році, розташоване між селами Текуче та Космач, межує з селами Нижній Березів, Люча. Колись воно входило до Косівського повіту і мало назву Бабинопілля (З 1946 р. по 1993 р). Назва села походить від назви річки Акра, яка витікає з урочища Березове в селі Акрешори, на східних схилах гори Мел. Довжина річки 8,7 км.. Акрешори- стародавнє село,яке стало одним із осередків, якi давали початки сусiднiм новим оселям, а останнi виникали в свою чергу на їхньому грунтi.

Висота над рівнем 499 м. Відстань від Косова 26 км, від залізничної станції Коломия — 24 км.

17 років поспіль у квітні до могили воїнів УПА в Акрешорах Косівського району приходять мешканці села, сивоголові побратими, рідні та близькі похованих тут вояків, які у 1945-му загинули у нерівному бою з енкаведистами.

герб селаГерб села затверджений рішенням виконкому сільської ради за N25 від 30 вересня 2003р. У золотому полі над пониженою синьою хвилястою балкою три червоні черешні з двома зеленими листочками, обабіч них - по червоно-золотій писанці, вгорі - відділена ламано (у 3 виступи) синя глава. Щит обрамований декоративним картушем i увiнчаний золотою сільською короною. Автори - А.Ґречило, Д.Попович, М.Рибчанський.

Ламане ділення вказує на розташування села в Карпатах, а хвиляста смуга уособлює річку Акру. Плоди і квіти черешні розповідають про багатство природи, а писанки символізують місцеві промисли.

Офіційний сайт села Акрешори

Путівник - Села Косівського району