Вівторок, 25 червня, 2024

с. Люча

Косівщина - село Люча, Косівського району.

 

Перша письмова згадка про село Люча  датована 1412 роком. Це мальовниче карпатське село. Куди не глянеш оком все вражає зір, полонить душу, серце наповнює радістю.
Село розташоване у гірській місцевості за 21 кілометр від міста Коломиї. Територія села простяглася вздовж ріки Лючки та її правих приток Рушора та Акри.Приблизно посередині її знаходиться найгарніша в околиці гора Камінь, що височить над селом.
Середня висота над рівнем моря 458 метрів. Найвища гора Палита має 916 метрів, найнижча Рунок - 435.
Із заходу на схід село перетинає ріка Лючка, котра своїм руслом утворює кілька своєрідних півостровів.  Через Лючу проходять дві дороги Коломия-Делятин та Коломия-Космач.
Територія нараховує 46,01 квадратних кілометрів і населяє її понад 1620 мешканців. По величині площі Люча посідає четверте місце серед сорока шести населених пунктів Косівського району, поступаючись лише селам Космачеві, Яворові та Шешорам.
На території села знаходиться пам'ятний знак про знесення панщини,котрий встановлений у 1848 році,символічна могила Борцям за Волю України,Церква Христового Вознесіння,розташована на вулиці Церковній,побудована в 1846 році.
Церква являє собою дерев'яну споруду з хрестоподібним планом. Архітектура фасадів - чистий гуцульський стиль. Пам'ятка архітектури XIX століття.

Офіційний сайт села Люча

Путівник - Села Косівського району