П'ятниця, 21 червня, 2024

селище міського типу Кути

Ілюстрація Кути Косівського районуКосівщина - селище Кути, Косівський район.

Ой, на Кути доріженька,

На Кути, на Кути,

Бувай, мила, здоровая,

Я вже йду в рекрути !

Селище Кути - центр кераміки, знаходиться за 10 км. від м.Косів, в мальовничій долині на лівому березі р. Черемош. Перша письмова згадка про селище Кути зазначена ще 1427 роком.

У 1916 році під Кутами був поранений герой громадянської війни В. І. Чапаєв. В свій час Кути відвідували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Драгоманов, Василь Стефаник.  Уперше І. Франко побував у Кутах в 1898 р., а у 1989 р. тут встановлено меморіальну дошку Каменяреві.

У селищі збереглися пам’ятки історії та культури: дві церкви та римо-католицький костел, пам’ятник Т. Шевченкові (1961 р.), символічна могила на честь полеглих борців за волю України.

Вихідці з Кут- письменниця Віра Вовк, Л. Коротницька-артистка, хормейстер ( нині живе в США ). У колах творчих людей шанобливо називають Маестром з Кут хормейстера і диригента Маркіяна Ковалюка, який керує Народною аматорською чоловічою капелою “ Черемош” Кутського народного дому. Славяться  Кути майстрами гуцульської кераміки, одним з яких був відомий гончар М. Я. Волощук. Він виховав цілу плеяду здібних учнів, які продовжують його справу.

Офіційний сайт селища міського типу Кути

Путівник - Села Косівського району