Косівщина - село Смодна, Косівського району.
Гуцульщино, рідний краю,
Дивовижний світе,
Й кращих звуків я не знаю,
Як звуки трембіти.
Косівщина – ніби заповітний край, зберегла втрачені іншими народами дорогоцінні для історії риси мистецтва далеких
предків.Тут, на її території Косівського району, в низькогірній кліматичній курортній зоні, в долині річки Рибниці на південно-східному схилі Карпат розмістилось с. Смодна, яке було засноване у 1318 році.
Село межує з містом Косів, с. Старий Косів, с. Черганівкою та с. Кобаки. Відстань до районного центру Косів від центру села близько 5 км, до найближчої залізничної станції Вижниця 10 км.
На території села проживають люди, які в тій чи іншій мірі зайняті художніми промислами: різьбою, вишивкою, ткацтвом, килимарством. Тут також розташований знаменитий Косівський базар, його перемістили із центру Косова у 90-х роках.
У селі церква св. Якима і Анни, побудована приблизно у 1773 році.
Храмове свято 22 вересня (Йоакима і Анни).
У 1893 році лікар А. Тарнавський заснував на території села санаторно-оздоровчий заклад (сьогодні санаторій «Косів»). Зачинатель польської геріатрії; автор оригінальної системи лікування і оздоровлення, написав книжку «Гігієна старості і старіння».
На території санаторію створений дендропарк, який має унікальна колекцію дерев та чагарників (729 екземплярів 44-х видів рослин), зібраних з усього світу вченим А. Тарнавським у минулому столітті.
Географічні координати: Північна широта: 48° 19' Східна довгота: 25° 81'
Висота над рівнем моря: 339 м