Косівщина - село Снідавка, Косівського району.
Люблю Снідавку я з дитинства.
Її гостинність, спів чудовий,
Тут трав і квітів розмаїття
Дарує ліс нам смерековий.
Село Снідавка відоме з XVI століття і до 1939 року було присілком села Річка. Розкинулося село серед мальовничих гір Карпат, по горах і долинах, за 25 кілометрів від районного центру і за 55 кілометрів від залізничної станції Заболотів.
Селяни Снідавки терпіли тяжкий соціальний і національний гніт польських, а потім австрійських феодалів. Вони брали участь у боротьбі з гнобителями, зокрема в опришківському русі, очолюваному народним месником Олексою Довбушем. На рубежі XIX—XX століть населення села в основному займалося тваринництвом, вирубкою і сплавом лісу, народними промислами, а майстри-будівельники виїжджали на заробітки аж на Поділля та в інші місця Подністров'я.
На теперішній час в Снідавці широко розвинуті художні промисли. Народні умільці виробляють красиві шкатулки, топірці, художні ліжники й килими, гуцульські вишивки на полотні, киптарі, запаски, пояси. Уродженець Снідавки П. М. Медвідчук — член Спілки художників УРСР.
В селі є неповна середня школа і початкова школа, бібліотека, Народний дім, два фельдшерсько - акушерські пункти. У селі є Петропавлівська церква і дзвіниця споруджена у 1878 році, Братська могила воїнів УПА, яка була освячена у 1992 році.
Як у минулому, так і зараз Снідавка залишається місцем зустрічей та відпочинку видатних діячів української культури, а щедра, мальовнича Гуцульщина дає їм силу й наснагу.