Вівторок, 25 червня, 2024

с. Рибне

Косівщина - село Рибне, Косівського району.

 

Перша згадка про село Рибне датована серпнем 1427 року. Заселення села починалось набагато раніше. Жителі села займалися розвитком тваринництва, в тому числі вівчарством і свинарством, скотарством, риболівлею, землеробством та полюванням.
с. РибнеДесь на 1600 рік в селі Рибне налічувалось 42 двори і займали вони велику територію земельних угідь, на яких випасали коней та іншу худобу. Незважаючи на те, що жителі займали велику територію землі, лісу, лугу, жили вони бідно і одягались скупо. Жили в колибах-халупах, збудованих з круглого дерева, покритих очеретом і соломою.
В 1890 році в селі налічувалось 95 господарств з 80 жителями. Жителів села вирішила побудувати церкву і в 1870 році збудували її біля старої каплиці на Ватричівському земельному наділі.
Населення Рибного було неграмотним і громада ухвалила побудувати невелику школу. Так школа була збудована в 1881 році, неподалік від церкви. Це була однокласна школа, а пізніше перейшла в двох-трьох-чотирьох класну. В школі навчали дітей арифметики, української мови і релігії.
На даний час село Рибне межує з селами Кобаки, Рожнів Косівського району, Попельники, Новоселиця Снятинського району.
В селі є неповна середня школа, збудована в 1967 році, Народний дім, збудований в 1924 році, фельдшерсько - акушерський пункт, дитсадок, бібліотека, крамниці, церква св. Дмитрія (1870р.), Вознесенська каплиця, побудована в 1926 році.
Село Рибне розміщене за 21 кілометр від районного центру Косів та 15 кілометрів від залізничної станції Вижниця.

Офіційний сайт села Рибне

Путівник - Села Косівського району