Четвер, 28 вересня, 2023

с. Великий Рожин

Косівщина - село Великий Рожин, Косівського району.

 

Село Великий Рожин розташоване у передгір’ї Українських Карпат, на ріці Черемош та його притоці Рожинці, за 24 кілометри від районного центру Косів, 13 кілометрів від залізничної станції Вижниця. Вказати точну дату заснування села ми не можемо. Рік заснування завжди викликає суперечки. Перші згадки про село Великий Рожин знайдено у Йосифінській метриці (1785—1788 pp.).  Історія заселення села Великий Рожин надзвичайно складна і своєрідна. Зміна суспільних відносин, перехід села у володіння від однієї до іншої держави істотно вплинули на особливрсті формування, відтворення і структуру населення.
с. Великий РожинМежує з селами Тюдів, Малий Рожин, Розтоки, Яворів.
Цікавими пам’ятками природи неподалік від села є Скеля Довбуша, Маршеве каміння, кам’яна стіна – скеля Сокільського, висотою біля 100 метрів. В енциклопедії написано, що це палеогенове відслонення порід, яке утворилося 25 млн. років тому.
Тут працюють деревообробний комбінат, кам'яний кар'єр.
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, 2 медпункти, відділення зв'язку, 2 торговельні підприємства, Народний дім. Збудована у селі величезна Дмитрівська церква (1895) і під стать храму велика триярусна дзвіниця.
Народний художній промисел — ткацтво.

Офіційний сайт села Великий Рожин

Путівник - Села Косівського району