П'ятниця, 12 липня, 2024

Приватний етнографічний музей родини Корнелюків

Share

Родина Корнелюків є знана і шанована  у Косівському районі, вона об’єднує цілу плеяду майстрів різних видів народних промислів.М. О. Корнелюк - майстер Косівщини

Головою родини є Микола Корнелюк (1942 р.н. ), член Спілки художників України з 1989 р. У родині кожен творить самостійно,але ніхто нікого не копіює, тому і вироби їхні різні. Зібравши велику колекцію виробів Корнелюки вирішили створити власний приватний музей.

За досить короткий час зусиллями родини було збудовано двоповерхову будівлю у шести кімнатах якої розмістився музей. Фонд музею нараховує понад 2 тисячі експонатів. Вхід до музею безкоштовний і працює без вехідних.

Творам родини Корнелюків притаманна велика кількість леліток і інших блискучих прикрас. У хоромі музею розміщено багато керамічних тарелів,близько 70 головних уборів гуцулів,вишиті рушники,ґердани,ціла галерея писанок. Також  Микола Онуфрійович розмістив тут близько 60 різновидів ножів, колекція понад 100 ножиць, розташована колекція монет, ліжників, верет, хідників, покривал. До музею приходять відвідувачі – як з України,так і з багатьох країн світу. М. Корнелюк створив чимало сумок для сучасних сценічних костюмів.

Музей брав участь у багатьох всеукраїнських виставках,також були й родинні персональні виставки. Династію Корнелюків, їх близьких та родичів об’єднує спільне бажання – встигнути зробити для України якомога більше, дарувати людям наснагу й радість від національних творів, донести до нащадків їх незнищену красу.

Путівник - Музеї Косівщини